YENİ TARANTINO FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun suç tarihinin en ünlü seri katillerinden Charles Manson’ı temel alacağı sır dolu projesiyle ilgili bilinen 10 detayı sizin için sıraladık.

02/01/2018

 

1. 1969 yılında geçen bir dönem filmi. Ünlü yönetmen daha önce Django Unchained ve Hateful Eight’de Eski Batı ve Inglorious Bastards’da II.Dünya Savaşı döneminde geçen filmlere imza atmıştı.

 

 

2. Projede başrol oyuncuları olarak Samuel L.Jackson, Al Pacino ve Brad Pitt gibi ünlü aktörlerin isimleri konuşuluyor. Ayrıca yan roller için düşünülen isimler arasında Tom Cruise ve Jennifer Lawrence de var. Şu ana kadar kesinleşen isimler Margot Robbie ve Leonardo DiCaprio. Margot Robbie’nin Manson Ailesi cinayetlerinde öldürülen Sharon Tate’i canlandıracağı, Leonardo DiCaprio'nun ise orta yaşlı bir aktörü oynayacağı açıklandı. 

 

3. Tarantino’nun açıklamasına göre Charlie Manson baş karakterler arasında yer almasına karşı film sadece onunla ilgili olmayacak. 1969 yılında geçen ve Manson Cinayetleri’nin arka planda anlatıldığı bir hikaye konu alınacak.

 

 

4. Harvey Weinstein skandalı sonrasında Tarantino uzun yıllar birlikte çalıştığı yapımcıyla tüm bağlarını kopardı. Bu film Tarantino’nun Weinstein yapımı olmayan ilk filmi olacak.

 

5. Weinstein’ın projeden çıkmasıyla film için bir stüdyo savaşı yaşandı. Warner Bros ve Sony’nin mücadelesi sonucunda Sony Pictures filmin dağıtımcısı oldu.

 

6. Tarantino’nun proje için çok hırslı ve istekli olduğu konuşuluyor. Çıkan haberlere göre Tarantino yapımcılardan film için 100 milyon dolar bütçe istemiş.

 

 

7. Seksen dokuz yaşında ve hala aktif olarak müzikle uğraşan İtalyan usta Ennio Morricone yine filmin müziklerine imzasını atacak.

 

8. Film çok büyük ihtimalle ilk olarak sinemalarda gösterilecek. Ünlü yönetmenin Netflix ve çevrimiçi video izleme platformlarına sıcak bakmadığı biliniyor.

 

9. Bu film Tarantino’nun dokuzuncu ve aynı zamanda sondan bir önceki filmi olabilir. Ünlü aktörün toplamda on film yaptıktan sonra emekli olmak istediği ve zamanını daha çok oyun ve kitap yazarak geçirmek istediği biliniyor.

 

 

10. Aynı zamanda Tarantino’nun R-derecelendirmeli bir Star Trek filmi için stüdyoyla görüştüğü konuşuluyor. Ancak o proje bu filmden sonra gelecek. Yönetmenin onuncu filminin Star Trek olup olmadığını zaman gösterecek.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018

YERLİ SUITS GELİYOR

VİZYONA GİREN FİLMLER – 12 EKİM 2018