YENİ AVENGERS FİLMİ ÖNCESİ İZLEMENİZ GEREKEN 5 FİLM

27 Nisan’da gösterime girecek Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nı izlemeden önce konuya hakim olmak için bu 5 Marvel filmini izlediğinizden emin olun.

19/04/2018

Avengers: Sonsuzluk Savaşı ile Marvel Sinematik Evreni’nde 3.fazın yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Bu yaz gösterime girecek Ant-Man ve Wasp sonrasında önümüzdeki sene gösterime girecek Captain Marvel, Sonsuzluk Savaşı 2.Bölüm ve yeni Spider-Man filmi sonrasında 3.faz tamamlanacak.

 

Çok ihtimal vermiyoruz ama belki şu ana kadar hiç bir Marvel filmi izlemediniz ve bu hatadan Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nı izleyerek dönmek istiyorsunuz. Ya da arada birkaç Marvel filmini kaçırdınız ve Sonsuzluk Savaşı’nda bazı noktaları anlamamaktan mı korkuyorsunuz? O zaman bu yazımız tam size göre. Avengers: Sonsuzluk Savaşı izlemeden önce aşağıdaki 5 filmi izlemiş olmanız yeterli. Hemen başlayalım.

 

Yenilmezler/ The Avengers

Gösterim Yılı: 2012

 

Avengers serisin ilk filmi olan Türkçe adıyla Yenilmezler, Marvel Sinematik Evreni’nin mihenk taşlarından biriydi. Filmde beklenmedik bir düşman su yüzüne çıkıp dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başlayınca S.H.I.E.L.D. adıyla bilinen uluslararası barışı koruma teşlikatının başındaki isim Nick Fury, dünyayı bu felaketten kurtarmak için süper kahramanlardan oluşan bir takım kuruyordu.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

IMDB Puanı: 8.1/10

 

Guardians of the Galaxy / Galaksinin Koruyucuları

Gösterim Yılı: 2014

 

Marvel bu filmde izleyicileri ilk kez Galaksinin Koruyucuları adını verdiği ve diğerlerinden çok farklı olan karakterlerle tanıştırmıştı. Maceraperest Peter Quill'in tüm evreni tehdit eden hırslara sahip, güçlü bir kötü karakter olan Ronan'ın çok istediği esrarengiz bir gök cismini çaldıktan sonra acımasız bir ödül avının nesnesi haline geldiği bir maceraya götürüyordu. İnatçı Ronan'dan kurtulmak isteyen Quill, birbiriyle hiç alakası olmayan bir dörtlüyle zorlu bir anlaşma yapmak zorunda kalmıştı. Bu dörtlü, silah taşıyan bir rakun olan Roket, ağaca benzer bir insansı olan Groot, ölümcül ve esrarengiz Gamora ve intikam hırsına bürünmüş Drax nam-ı diğer yokediciydi.. Quill gök cisminin gerçek gücünü ve evren için taşıdığı tehdidi keşfedince galaksinin kaderini dengede tutmak için rakiplerine karşı son bir çaresiz direnişte bulunmak adına elinden geleni yapmak zorunda kalıyor, buna ihtiyacı olduğunu anlıyor ve takımına adam seçmek için dünyanın dört bir yanını gezmeye başlıyordu.

 

Filmde Sonsuzluk Savaşı’nın kötü adamı Thanos’un peşinde olduğu değerli taşlar ilk kez karşımıza çıkıyordu.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

IMDB Puanı: 8.1/10

 

Avengers: Age of Ultron / Yenilmezler: Ultron Çağı

Gösterim Yılı: 2015

 

2.Avengers filminde Tony Stark hızlıca uyku halinde olan bir barış programını başlatmayı deneyince, işler ters gidiyor ve Avengers takımı gezegenin kaderini dengede tutabilmek için zorlu ve gergin bir testten geçmek zorunda kalıyorlardı.

 

Filmin Sonsuzluk Savaşı’yla en önemli bağlantısı jenerik sonrası sahnede çıkan Thanos’un eksik değerli taşlarını toplamak için Dünya’ya gideceği müjdesini vermesiydi.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

IMDB Puanı: 7.4/10

 

Captain America: Civil War / Kaptan Amerika : Kahramanların Savaşı

Gösterim Yılı:2016

 

Süper kahramanlarımız arasındaki ayrışmanın doruğa çıktığı film kesinlikle buydu. Ultron faciası sonrasında politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yapıyorlardı. Bu durum Yenilmezler'in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden oldu. Bunlardan biri Steve Rogers'ın önderliğinde, Yenilmezler'in devlet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup, diğer tarafta ise Tony Stark'ın şaşırtıcı bir biçimde devlet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen ikinci gruptu. Aksiyonu bol bu filmin yönetmenlerinin aynı zamanda Sonsuzluk Savaşı filmini de yönettiklerini not düşelim.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

IMDB Puanı: 7.8/10

 

Doctor Strange / Doktor Strange

Gösterim Yılı:2016

 

"Dr. Strange", korkunç bir trafik kazasından sonra gizli bir sihir dünyasını ve alternatif boyutları keşfeden beyin ve sinir cerrahı Doktor Stephen Strange'in hikayesini anlatıyordu. Eski bir cerrah olan Stephen Strange, Tibet'te Ancient One ile tanıştıktan sonra mistik güçler konusunda kabiliyet kazandıktan sonra edindiği yeni güçleri test edecek bir mistik kuvvetin ortaya çıkması ile aksiyon başlıyordu. Mistik güçler ve Doctor Strange’e tanışmak için Sonsuzluk Savaşı öncesinde izlemeniz gereken son film.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

IMDB Puanı: 7.5/10

 

LG Sinema Kulübü iyi seyirler diler!

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018