YAZIN BOL YILDIZLI VE EĞLENCELİ FİLMİ: BABY DRIVER

İngiliz sinemasının ünlü yönetmeni Edgar Wright’ın SXSW’de prömiyerini yaptığı Amerikan tarzındaki son filmi Baby Driver izleyenler tarafından büyük beğeniyle karşılandı ve yazın en eğlenceli filmlerinden biri olarak gösterildi.

29/06/2017

Oyuncu kadrosunda Ansel Elgort, Lily James, Jamie Foxx, John Hamm, Kevin Spacey ve Jon Bernthal gibi sevilen isimleri barındıran filmde “Baby” (Ansel Ergort) isimli bir gencin büyük soygunlar organize eden “Doc” (Kevin Spacey) için soyguncuları olay yerinden götüren kaçış şoförü olarak çalışmasını izliyoruz. Az konuşan ve işini bitirebilmek için sürekli müzik dinleyen Baby, küçük yaşta kaybettiği annesine benzeyen garson Debora (Lily James) ile tanışıp ona aşık olunca, suç dünyasından uzaklaşıp normal bir hayat sürmek istemeye başlıyor ve böylece zorba patronundan canını kurtarmak zorunda kalıyor.

 

Diğer Edgar Wright filmleri gibi bu film de ilham verici fikirler ve müzikle dolu ancak eleştirmenler filmin müzikten ziyade obsesyonlarla alakalı olduğu görüşünde. Oldukça iddialı bir soundtrackle de vizyona girecek fimin müzikleri için yönetmen bazıları filmin akışıyla gelişti, bazılarını ise 20 yıldır kafamda bir filmde kullanmak üzere dönen şarkılar üzerinden filme ekledim demiş.

 

Haziran ayının favorilerinden olan filmin fragmanına bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

STRANGER THINGS’TEN SON FRAGMAN DA GELDİ!

NETFLIX’TE BİR DAVID FINCHER DİZİSİ: MINDHUNTER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 13 EKİM 2017