YAŞAMAYANLAR

Merakla beklenen ilk yerli vampir dizisi “Yaşamayanlar” ilk bölümüyle 6 Eylül’de BluTV’de!

17/07/2018

 

 

6 Eylül'de ilk bölümüyle seyirci ile buluşmaya hazırlanan BluTV'nin ilk yerli vampir dizisiyle ilgili daha önce detayları sizinle paylaşmıştık.

 

Merakla beklenen dizinin konusu şöyle: 164 yaşında genç bir vampir olan Mia (Elçin Sangu), akıl hocası Karmen’in (Selma Ergeç) önderliğinde, aklındaki planı gerçekleştirmek için İstanbul’a gelir. Amacı kendisini vampire dönüştüren Dmitry'yi (Kerem Bürsin) öldürüp yeniden insan olmaktır fakat tarihin en güçlü vampirlerinden biri olan Dmitry'yi öldürmek sandığı kadar kolay olmayacaktır. Karanlık geçmişine sırtını dönmüş olan kadim vampir Numel (Birkan Sokullu) de, bu amaç uğruna Mia ve Karmen’le ittifak kurar. Tutku ve nefreti, yaşam ve ölümsüzlüğü, iyilik ve kötülüğü birbirinden ayıran sınırların belirsizleştiği bu evrende, işler gittikçe içinden çıkılmaz bir hal alır. Ve hepsinden de önemlisi, insanlar ve vampirler arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir. Mia'nın en büyük sınavı ise büyük savaş başladığında kimin tarafında savaşacağı sorusudur.

 

Yaşamayanlar'ın yayınlananan ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz. 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=72&v=5TGUIQcl9aI 

 

 

İlk Yerli Vampir Dizisi

 

BluTV'nin “Masum”, “7Yüz”, “Sıfır Bir” ve “Dudullu Postası” dizilerinden sonra merakla beklediğimiz bir sonraki projesi yönetmenliğini Alphan Eşeli’nin yaptığı senaryosunu Şamil Yılmaz'ın yazdığı Türkiye’nin ilk vampir dizisi olarak lanse edilen “Yaşamayanlar”.

 

 

Başrollerde Elçin Sangu ve Birkan Sokullu’nun olduğu proje ile ilgili geçtiğimiz günlerde Kerem Bursin, Selma Ergeç ve Nilperi Şahinkaya’nın da katıldığı haberi gelmişti. Projeyle ilgili paylaşılan ilk karede yönetmen Alphan Eşeli ile birlikte  Elçin Sangu, Birkan Sokullu, Selma Ergeç ve Nilperi Şahinkaya’yı görmüştük. Bu fotoğraftan sonra ise yeni paylaşım diziden aşağıdaki ilk kareler oldu. 

 

 

 

 

Yönetmen Alphan Eşeli’den biraz bahsedelim.  New York Teknoloji Enstitüsü’nden mezun olan Eşeli aynı zamanda uluslararası kültür sanat platformu ISTANBUL 74’ün kurucularından. Reklam ve müzik klipleri çeken yönetmenin ilk sinema fimi “Sarıkamış 1915: Eve Dönüş” ile eleştirmenlerden iyi yorumlar almıştı. Kendisinin son işi Türkçe Rap’in son dönem konuşulan isimlerinden Ezhel’in son klibi Geceler. Vampir temalı klibi buradan izleyebilirsiniz.

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018