VİZYONA GİREN FİLMLER - 30 MART 2018

Bu hafta vizyona giren filmlerden öne çıkanı Ernest Cline’ın aynı isimli romanından uyarlanan, usta yönetmen Steven Spielberg’den Ready Player One, yakın gelecekte revaçta olan bir sanal gerçeklik evrenindeki büyük bir yarışmaya katılan genç Wade Watts’ın hikâyesini anlatıyor. Yerli filmlerden ise bu haftaki tavsiyemiz Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği ve bu yilki Sundance Film Festivali’nde Dünya Sineması Jüri Büyük Ödülünü kazanan Kelebelekler filmi. Hepinize iyi seyirler dileriz!

30/03/2018

Başlat Ready Player One

 

Tür: Bilim-Kurgu

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular:  Tye Sheridan, Olivia Cooke, Hannah John-Kamen, Mark Rylance, Simon Pegg

 

Yıl 2045, dünya kaos ve yok olmanın eşiğinde. İnsanlar kurtuluşu, eksantrik ve muhteşem James Halliday'in yarattığı, büyüyen sanal gerçeklik evreni OASIS'te bulurlar. Halliday öldüğünde büyük servetini OASIS'te sakladığı dijital paskalya yumurtasını bulan insana devredeceği için, tüm dünya rekabet dolu bir yarışmaya girer. Hiç şans verilmeyen genç kahraman Wade Watts de bu yarışmaya katılmaya karar verir ve kendini gizemin, tehlikenin, keşfin fantastik evreninde, zorlu bir hazine avında bulur.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Kelebekler

 

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Tolga Karaçelik

Oyuncular: Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal

 

30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü'ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar'a vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler ve babaları, vasiyetinde köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi istemiştir. Köyde geçirdikleri zaman süresinde yaşadıkları enteresan olaylar esnasında hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlamaya çalışırlar.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

12 Savaşçı

 

Tür: Dram, Tarihi, Aksiyon

Yönetmen: Xavier Legrand

Oyuncular: Lea Drucker, Denis Menochet, Thomas Gioria

 

12 Savaşçı 9/11'i takip eden korkunç günlerde Mitch Nelson liderliğindeki seçkin bir ABD Özel Kuvvetleri biriminin son derece tehlikeli bir görev için ilk defa Afganistan'a saldırılara karşılık olarak gönderilmesinin hikayesini anlatıyor. Ailelerini geride bırakan ekip, Kuzey Afganistan'ın uzak, engebeli arazisine yerleştirilir ve burada ortak düşmanları Taliban ve El-Kaide'ye karşı savaşmak için General Rashid Dostum'u ikna etmeleri gerekmektedir.

Karşılıklı güvensizliği ve geniş bir kültürel bölünmeyi yenmenin yanı sıra, Amerikalılar Afgan atlı askerlerinin taktiklerini de benimsemek zorundadırlar. Kolay olmayan bir bağ oluşturup saygı oluşturmalarına rağmen, yeni müttefikler çok fazla sayıda ve tutsak almayan acımasız bir düşmanla karşı karşıya kalacaklardır

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Arapsaçı

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Ömer Faruk Yardımcı

Oyuncular: Hakan Meriçlier, Açelya Topaloğlu, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Köksel Engür, Füsun Demirel

 

Eski bir aktörün şöhretli zamanlarından kalan deri ceketi, rastlantısal olaylar sonucunda birbirinden farklı insanların hayatlarını kesiştirir. Üstüne üstlük ceketin içinde büyük ikramiye çıkmış loto kuponu vardır ve bundan kimsenin haberi yoktur. Elden ele gezen bu deri ceket, tüm karakterlerin hayatlarını kökünden değiştirecek ve adeta arapsaçı'na döndürecektir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Kickboxer: Misilleme

 

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Dimitri Logothetis  

Oyuncular: Jean-Claude Van Damme, Mike Tyson, Christopher Lambert

 

MMA şampiyonu Kurt, mafya tarafından kaçırılmış ve hapsedilmiştir. Özgürlüğüne kavuşabilmek için tek çıkış yolu 180 kiloluk ölüm makinesi Mongkut'u alt etmektir. Esaretinden kurtulmak için dövüşe akıl hocası olan dövüş ustası Duran ve mahkum Briggs'in yardımlarıyla hazırlanır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Bizim Köyün Şarkısı

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Tuğçe Soysop

Oyuncular : Berat Efe Parlar, Esat Polat Güler, Dora Dalgıç, Tansel Öngel, Güneş Sayın, Sezai Aydın

 

İstanbul'da yaşayan Çınar, bir müzik yarışmasına katılmanın hayalini kurmaktadır. Fakat planları babasının köye geri dönme kararıyla altüst olur. Çınar ve ultra zeki kız kardeşi Zeynep köydeki hayata adapte olmaya çalışırken birbirinden komik durumlara düşer. Sonunda şehirden uzakta edindikleri arkadaşları onlara dostluğun önemini gösterecektir. Çınar ve Zeynep köy hayatına alışabilecek midir? Peki yeni arkadaşlarıyla müzik yarışmasında şehirlileri alt edip hayallerine kavuşabilecekler midir?

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Thelma

 

Tür: Fantastik, Dram, Gizem

Yönetmen: Joachim Trier

Oyuncular: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen,

 

Reprise, Oslo, 31. august ve Louder Than Bombs gibi yapımlarıyla tanınan Norveçli sinemacı Joachim Trier'in yönettiği film, muhafazakâr ailesinin yanından biyoloji okumak için ayrılan Thelma'nın, üniversitede tanıştığı Anja'ya âşık olduktan sonra yaşadıklarını, geçmişten parçalar eşliğinde gözler önüne seriyor.

Thelma, kasabadaki hayatını ve dindar ailesini geride bırakarak Oslo'ya, üniversitede biyoloji okumaya giden çekingen bir kızdır. Burada, güzel sınıf arkadaşı Anja'ya âşık olur, ancak bu durum Thelma'ya fazla ağır gelir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018