VİZYONA GİREN FİLMLER - 28 EYLÜL 2018

8 yeni filmin vizyona girdiği bu haftanın öne çıkan filmlerinden ilk Cate Blanchett ve Jack Black’in başrolünde olduğu Eski Evdeki Büyülü Saat , Lewis Barnavelt adındaki yetim bir çocuğun amcasının yanına taşınmasıyla büyülü ve bir o kadar tehlikeli bir dünyaya adım atmasını konu ediniyor. Öne çıkan diğer film ise Spike Lee’nin yönettiği Karanlıkla Karşı Karşıya. Film, Ron Stallworth adındaki bir dedektifin Ku Klux Klan’a sızarak faşist örgütün kenti ele geçirme planına karşı meydan okumasına odaklanıyor. Hepinize iyi seyirler dileriz!

28/09/2018

 

Eski Evdeki Büyülü Saat

 

Tür: Komedi,Fantastik,Gizem

Yönetmen: Eli Roth

Oyuncular: Cate Blanchett, Jack Black, Kyle MacLachlan, Colleen Camp, Owen Vaccoro

 

Ailesinin ölümünün ardından büyücü olan amcasının yanına taşınan Lewis Barnavelt, şimdiye kadar hiç bilmediği bir dünyaya adım atar. Lewis ve yeni ailesinin, büyücü Isaac Izard tarafından hazırlanmış, dünyanın sonunu getirecek saati bulup durdurmak için büyük bir mücadele vermesi gerekir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Karanlıkta Karşı Karşıya

 

Tür: Komedi, Suç, Biyografi

Yönetmen: Spike Lee

Oyuncular: Adam Driver, John David Washington, Topher Grace

 

1970'lerin ilk yılları ırkçılıkla ilgili sivil haklar konusunda büyük karmaşaların yaşandığı dönemlerdir. Ron Stallworth, Colorado Springs Polis Merkezi'nde çalışan ilk Afrikalı-Amerikalı olur. Bu görev merkezde şüpheyle karşılanır ve ekip içerisinde karşıtlık yaratır. Korkusuz Stallworth ise, toplulukta bir fark yaratmaya ve kendini kabul ettirmeye karar verir. Cesur bir şekilde çok tehlikeli bir göreve soyunur: Ku Klux Klan'ın içine sızarak onlarla yüzleşmek.

 

Aşırı ırkçı biri gibi davranan Stallworth, grupla iletişime geçer ve sonunda toplantılarına davet edilir. Aynı zamanda Stallworth, Klan'ın büyük kurucusu David Duke ile de ilişki kurar ve Beyaz Amerika'nın yükselişine kendini adadığı için onun övgüsün alır. Bu kapalı soruşturma gittikçe karmaşıklaşırken, yüz yüze toplantılarda Stallworth'un kimliğine bürünen iş arkadaşı Flip Zimmerman, ölümcül bir komployla ilgili bilgilere ulaşır. Stallworth ve Zimmerman gerçek amacı şiddeti genele yaymak olan bu oluşumu sona erdirmek için birlikte çalışacaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

İstikamet: Düğün

 

Tür: Romantik-Komedi

Yönetmen: Victor Levin

Oyuncular: Keanu Reeves, Winona Ryder, Dj Dallenbach

 

Frank ve Lindsay Kaliforniya'nın şaşalı üzüm bağlarından birinde yapılacak romantik bir kır düğününe giderken tanışır: Onlarınki adeta ilk görüşte "nefret"tir. İşler Lindsay'nin, Frank'in neredeyse tiksindiği üvey kardeşi olan damadın eski nişanlısı çıkmasıyla daha da kötüleşir. Ancak kahramanlarımız birbirlerinden kaçmaya çalıştıkça kader onları bir araya getirecektir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Kayıp Aranıyor

 

Tür: Gerilim, Dram, Gizem

Yönetmen: Aneesh Chaganty

Oyuncular: John Cho, Debra Messing, Sara Sohn, Joseph Lee, Michelle La

 

David Kim'in 16 yaşındaki kızının kaybolmasının ardından, yerel bir soruşturma başlatılır ve davaya bir dedektif atanır. Fakat 37 saat sonra elde hâlâ tek bir ipucu bile olmadığı için, David henüz kimsenin bakmadığı, günümüzde tüm sırların saklandığı yeri aramaya karar verir: Kızının dizüstü bilgisayarını. Her gün iletişim için kullandığımız teknolojik aletler aracılığıyla anlatılan bu hiper modern gerilim hikâyesinde, kızı sonsuza dek yok olmadan önce, David onun dijital ayak izlerini takip etmek zorundadır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Küçük Ayak

 

Tür: Animasyon

Yönetmen: Karey Kirkpatrick, Jason Reisig

      

Parlak genç Yeti, varolmadığına inandığı bir şey, yani bir 'insan' bulduğunda "Küçük Ayak", Kocaayak efsanesini tepetaklak ediyor. Bu "Küçük Ayak" haberi küçük yeti topluluğunu, kendi karlı köylerinden başka bir hayatın olup olmadığını araştırmak için eğlenceli, cümbüşlü bir keşfe çıkartacaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Cesur Savaşçılar

 

Tür: Macera

Yönetmen: Roel Reine

Oyuncular: Jonathan Banks, Soren Malling, Derek de Lint,

 

Milattan önce 754'te, Keşiş Bonifatius, Dokkum adındaki bir Flemenk kasabasında öldürüldü. Söylenenlere göre bu cinayeti işleyen, barbar savaşçılardı. Cesur Savaşçılar boyunca, bunun soğuk kanlı bir cinayet mi yoksa yalnızca bir hikâye mi olduğuna tanıklık edilecek.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Göktaşı

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Caner Erzincan

Oyuncular: Şafak Sezer, Ayhan Taş, Bülent Çolak, Tuna Orhan, Ceyhun Fersoy

 

Düşen göktaşıları incelemek için köye akın eden Amerikalı, Alman ve Rus ajanlar, köylülerin topladıkları göktaşı parçalarını ciddi ücretler ödeyerek satın almaya başlar. Muhtar İsmet ise çeşitli oyunlarla köylülerin sattığı taşlardan bağış toplamaya çalışır. İsmet'in oğlu yerel şarkıcı Bahadır ise ünlü bir şarkıcı olma hayalleri kurarken, köye haber yapmaya gelen muhabir Ceylan'a tutulur. Köylüler taşları yüksek fiyata satmaya çalışırken bir yandan yabancı ajanlarla diğer yandan Muhtar İsmet'in türlü numaralarıyla uğraşırlar. Sakin ve kendi halinde bir Trakya köyü olan Günebakan, o güne kadar hiç duyulmamış, görülmemiş bir curcunaya sahne olur.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Halef

 

Tür: Dram

Yönetmen: Murat Düzgünoğlu

Oyuncular: Muhammed Uzuner, Baran Şükrü Babacan, Güler Ökten

 

Portakal hasadı için Adana'ya, annesinin yanına gelen Mahir, karşısında beklemediği bir misafir bulur: Yıllar önce bir kaza sonucu ölen abisinin reenkarnasyonu olduğunu iddia eden Halef. Uzak durmaya çalışsa da, farklı vesilelerle bir araya gelmek zorunda kaldığı Halef'in çocukluk yıllarına dair anlattıkları, Mahir'in kafasını karıştıracaktır. Hayvanların bile yeniden dünyaya gelmiş insanlar olduğuna inanılan, tavaf edilen dergâhlar, şifalı taşlar ve muskalarla örülü bu mistik dünyada, hayata rasyonel bakan Mahir'in mistisizme, mistik bakan Halef'inse şüpheciliğe kaymasıyla yalpalayan ve kerterizlerini yitiren iki kardeşin öyküsü, her şeyin başladığı yerde bitecektir.

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018