VİZYONA GİREN FİLMLER - 25 MAYIS 2018

7 yeni filmin vizyonda girdiği bu haftanın öne çıkan şüphesiz Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi. Film, genç Han Solo’nun tehlikeli yeraltı suç dünyasındaki maceraları sırasında uzun süre yoldaşı olacak olan Chewbacca ve Lando Calrissian gibi Star Wars evreninin sevilen karakterleriyle yolunun kesişmesini ele alıyor. Öne çıkan diğer film ise geçtiğimiz sene Cannes Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülü olan Joaquin Phoenix’in başrolünde olduğu Hiç Bir Zaman Burada Değildin. Bu arada yaz sezonunda gişe yapmış Türk filmlerinde tekrar vizyona sokma geleneği sürüyor. Bu hafta da Yol Arkadaşım tekrar vizyona giriyor. LG Sinema Kulübü iyi seyirler diler!

25/05/2018

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi


Tür: Macera, Bilim-Kurgu
Yönetmen: Ron Howard
Oyuncular: Alden Ehrenreich, Emilia Clarke, Donald Glover, Woody Harrelson, Thandie Newton, Paul Bettany

 

Karanlık ve tehlikeli yeraltı dünyasında cesaret gerektiren pek çok maceraya atılırken, Han Solo müstakbel yardımcı pilotu Chewbacca ile arkadaş olur. Ve, Star Wars efsanesindeki beklenmedik kahramanların rotasını belirleyen bu yolculukta, kötü nam salmış kumarbaz Lando Calrissian ile tanışır.


Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman


Tür: Dram, Savaş

Yönetmen: Kudret Sabancı

Oyuncular: Hilmi Cem İntepe, Gizem Karaca, Bora Akkaş, Miray Daner


Film, Türk havacılık tarihinin en önemli ismi, zihni uçsuz bucaksız icatlarla dolu eşsiz bir mühendis olan, yaşamını yerli uçak üretimine ve yeni pilotlar eğitmeye adayan, Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi Vecihi Hürkuş'un hayatını konu alıyor. 1912 yılında, Vecihi 16 yaşındayken başlayan uçma sevdasına adanmış bu hayat hikayesi, uçak tasarlama hayallerinin peşinden Vecihi'nin izini sürerek giden Mehmet ve Selin'in günümüzde geçen öyküsüyle birlikte ilerliyor.


Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Azraille Dans


Tür: Komedi

Yönetmen: Sinan Uzun
Oyuncular: Sinan Bengier, Tuğba Özay, Yüksel Ünal, Gazi Şeker, Süreyya Kilimci

 

Azrail'i ikna ederek onunla tavla oynamaya başlayan Niyazi güç bela ömrünü bir hafta uzatmayı başarır. Kardeşi Hasan ise zamanını kumar oynayarak ve sevgilisi Gözde'yi mutlu etmeye çalışarak geçirir. Hayatın tüm bu boşluğunu gören Niyazi ölmeden önce hayatta bir iz bırakmak ister, çünkü Azrail ömrünü almak için eve yerleşmiştir ve annesi Gülizar'la da aralarında bir aşk doğmaya başlamıştır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Hiç Bir Zaman Burada Değildin

 

Tür: Gerilim, Dram, Gizem

Yönetmen: Lynee Ramsey

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Ekaterina Samsonov, Judith Roberts, Frank Pando

 

Mesleğinde bir ömre yetecek kadar şiddete tanık olan Joe, geride kalan hayatını, seks ticareti için kaçırılan kızları kurtararak kazanmaya başlamıştır. New York senatörünün kızını kurtarması için kiralandığı zaman ise bir komplo ağının içine sürüklenir. Joe kısa sürede, kendisini ölü görmek isteyen düşmanlarıyla savaşmak zorunda olduğunu kavrayacaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Yol Kenarı

 

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu

Oyuncular: Tansu Biçer, Nalan Kuruçim, Taner Birsel, Ercan Kesal

 

Fırtınalı deniz ile gür ormanlar arasına sıkışıp kalmış bir kasabaya kıyamet, korkutucu işaretleriyle yaklaşmaktadır. Çözümlenemeyen ölümler ve gizemli doğa olayları, Deccal'ın gelişinin işaretidir. Genç bir adam, cinnetin eşiğindeki kasabaya gelir ve kasabanın kahvesinde çalışmaya başlar. Genç adamın tutulduğu hemşire bir gün, adamın sırtındaki lekeyi görür. Dedikodu hızla yayılır ve kasabadakiler genç adamın Mehdi olduğuna inanmaya başlar.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Küçük Cadı

 

Tür: Komedi, Aile

Yönetmen: Mike Schaerer

Oyuncular: Karoline Herfurth, Luis Vorbach, Momo Beier

 

Küçük Cadı'nın büyük bir problemi var... Sadece 127 yaşında, yani her sene Walpurgis Night'daki diğer cadılarla Broken Dağı'nda dans etmek için çok genç. Yaşı tutmadığı için festivale davet edilmiyor. O da bu sene festivale gizlice katılmaya karar verir. Ama kötü kalpli teyzesi Rumpumpel tarafından yakalanır. Ceza olarak, bir yıl içinde büyük sihir kitabındaki 7892 büyüyü ezberlemek zorundadır. Ancak bu şekilde dans etmesine izin verilecektir. Küçük cadı hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başlar. Ama kötü kalpli cadı Rumpumpel küçük cadının hedefine ulaşmasını engellemek için her türlü yolu deneyecektir. Küçük cadı konuşan kuzgunu Abraxas'la birlikte, iyi bir cadı olmak için hırsla çalışarak cadılar dünyasını büyük bir sınava sokacaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Peter Pan ve Tinker Bell: Sihirli Dünya

 

Tür: Animasyon

Yönetmen: Chandrasekaran G

 

Peter Pan ve arkadaşlarının görevi gizli adayı ve sihirli kitabı korumaktır. Kaptan Kanca ve korsanları uzun süredir Peter Pan'ın peşindedirler. Gizli adada herkes mutludur ve her gün birbirinden daha eğlenceli geçmektedir. Bir gün güçlerini kötülük için kullanmayı seçen Kaptan Kanca, Peter Pan ve arkadaşlarını ele geçirir. Gizli ada ve sihirli kitap tehlikededir. Tinker Bell ve arkadaşlarının yardımı Peter Pan ve sihirli kitabı kurtarabilecek mi?

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018