VİZYONA GİREN FİLMLER -23 ŞUBAT 2018

5 yeni filmin gösterime girdiği Şubat ayının son haftasının öne çıkan filmlerinden ilki James Ivory’nin André Aciman’ın aynı isimli romanından uyarladığı, yönetmenliğini Luca Guadagnino’nun üstlendiği 4 dalda Oscar adayı Call Me by Your Name (Beni Adınla Çağır) 80’lerin ilk yarısında Kuzey İtalya’da hayatları kesişen genç Elio ile babasının asistanı Oliver’ın hikayesini anlatıyor. Tavsiye edeceğimiz diğer film ise Sean Baker’ın yönettiği, birçok önemli uluslararası festivalde gösterilen The Florida Project, Florida’da okulların tatil olduğu sıcak yaz aylarında altı yaşındaki Moonee ve arkadaşlarının yaşadıklarını anlatıyor. Hepinize iyi seyirler dileriz!

23/02/2018

Görevimiz Tatil

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Murat Şeker

Oyuncular:  Demet Akbağ, Zafer Algöz, Deniz Altan, Ali Keçeli, Enis Arıkan, Hakan Bilgin, Özlem Türkad

 

Gelecek kaygısıyla bugünü yaşamayı unutan Sıtkı Mutlu 9 yıldır ailesini tatile götürmeyi ihmal etmiştir. Bir aile psikiyatrı tarafından tatil görevi verilen Sıtkı Mutlu, bulabildiği en ucuz karavanla ailesini tatile götürmek üzere yola çıkarken ailenin, terapi seansıyla başlayan değişimleri yol boyunca sürecek. Ailece bir arada olmanın yeniden keşfedileceği tatil macerası, sıcacık hikâyesiyle yalnızca güldürmekle kalmayıp aile olmanın önemi üzerine incecik dokunuşlarda bulunuyor.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Dünyanın Bütün Parası

 

Tür: Suç, Biyografi, Gizem

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Michelle Williams, Mark Wahlberg, Christoper Plummer

 

Kevin Spacey’in yer aldığı fakat cinsel taciz skandalı sonrasında projeden çıkarılıp yerine Christoper Plummer’ın getirilmesi ve Spacey’nin gözüktüğü tüm sahnelerin baştan çekilmesiye gündeme gelen filmin hikayesi şöyle: Amerika'nın sayılı zenginlerinden olan John Paul Getty'nin 16 yaşındaki torunu kaçırılır. Fidye olarak $17 milyon istenmektedir. John Paul Getty Jr.'ın annesi Gail, fidye için milyarder kayınpederine gider ancak John Paul Getty cimriliğiyle ünlenmiş biridir ve fidyeyi fazla yüksek bulur. Oğlunun hayatını kurtarmak isteyen Gail, parasına düşkün fabrikatör dede John Paul Getty ve fidye isteyen suçlular arasında ortak noktayı bulmak bir hayli zor olacaktır. Bu süreçte John Paul Getty Jr.'ın hayati tehlikesi her geçen saniye artmaktadır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Beni Adınla Çağır

 

Tür: Aşk, Dram

Yönetmen: Luca Guadagnino

Oyuncular: Armie Hammer, Timothee Chalamet, Michael Stuhlberg

 

1983 yazında, İtalya'nın kuzeyinde 17 yaşındaki Amerikalı Elio Perlman günlerini, ailesinin 17 yüzyıldan kalma villasında geçirmektedir. Miskince notaların kopyasını çıkarıp, arkadaşı Marzia ile flörtleşmektedir. Bir gün, doktora tezi üzerinde çalışan 24 yaşındaki Oliver Greko-Roman kültür alanında çalışan Elio'nun babasına yardım etmek için yanlarına gelir. Elio ve Oliver kısa bir süre içinde bu yazın, hayatlarını sonsuza dek değiştireceğini fark ederler.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

The Florida Project

 

Tür: Dram

Yönetmen: Sean Baker

Oyuncular: Brooklynn Prince, Willem Dafoe, Valeria Cotto

 

Okullar tatil olunca 6 yaşındaki Moonee ve arkadaşlarının Florida'nın sıcak yaz günlerindeki tek dertleri daha çok eğlence, daha çok macera ve daha çok dondurmadır. Bu sevimli ekip, yetişkinlerden uzak bir dünya yaratmışlardır kendilerine. Tüm masumluğuyla başı sürekli derde giren Moonee'nin arkasında, onu her şeyden çok seven annesi Halley vardır. Bu küçük kızın renkli hayal dünyası, annesinin acı tatlı fedakarlıklarıyla sürekli şekillenmektedir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Tavşan Peter

 

Tür: Macera, Komedi, Animasyon

Yönetmen: Will Gluck

Oyuncular: Domhnall Gleeson, Sam Neill

 

Filmde, hem Bay Yeşilbahçe'nin gıpta edilen sebze bahçesinin kontrolü, hem de hayvan dostu komşunun sevgisini kazanma mücadelesi Lake District ve Londra'ya kadar uzanırken, Peter'in Bay Yeşilbahçe'yle ezeli düşmanlığı en üst düzeye çıkıyor.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018