VİZYONA GİREN FİLMLER - 23 MART 2018

Bu hafta vizyona giren filmlerden öne çıkanı en son Star Wars: Son Jedi’da izlediğimiz John Boyega’nın başrolünde yer aldığı devam filmi Pasifik Savaşı: İsyan’da Jaeger pilotu Jake dünyayı yıkıma uğratan canavarlara karşı mücadele ediyor. Yerli filmlerden ise önerimiz bir dönemin hit televizyon programı Gerçek Kesit’in komedi film versiyonu olan ve Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı Gerçek Kesit: Manyak, gerçekle bağını iyice koparan ve ölmüş olan annesiyle yaşamaya devam eden Rıza’nın hikâyesini anlatıyor. Hepinize iyi seyirler dileriz!

23/03/2018

Pasifik Savaşı: İsyan

 

Tür: Bilim-Kurgu, Aksiyon

Yönetmen: Steven S. DeKnight

Oyuncular:  John Boyega, Scott Eastwood, Adria Arjona, Rinko Kikuchi

 

Bir zamanlar umut vaat eden bir Jaeger pilotu olan asi Jake, eğitimini bırakıp yeraltı suç dünyasına girmiştir. Ancak, durdurulması zor bir tehdit şehirleri yıkıp dünyaya diz çöktürürken, savaşın gölgesinde yetişmiş, cesur bir pilot nesline liderlik eden ve yıllardır ayrı düştüğü kız kardeşi Mako Mori, Jake'e babasının mirasına layık bir şekilde yaşaması için son bir şans verecektir. Yenik düşenler için adalet ararken tek umutları yok edici güçlere karşı dünya çapındaki bir isyanda bir araya gelmektir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Çocuklar Sana Emanet

 

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Engin Akyürek, Şerif Sezer, Hilal Altınbilek, Birsen Dürülü, Osman Alkaş, Ogün Kaptanoğlu

 

Film, "Kendi kötülüğümüzü başkasının gözüyle görebilseydik nasıl olurdu?" sorusundan hareketle, Engin Akyürek'in canlandırdığı Kerem adlı karakterin başından geçen travmatik kaza sonrasında geldiği kasabada karşı karşıya kaldığı sıra dışı olayları gerilimli bir dille anlatıyor. Hiç kimseye zarar vermeden, bizi sınırlandıran, yok eden zincirlerden kurtulabiliriz. Yaralayan da iyileştiren de bir insan dokunuşu ise ideal dünyaya kavuşabiliriz.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Velayet

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Xavier Legrand

Oyuncular: Lea Drucker, Denis Menochet, Thomas Gioria

 

Miriam ve Antoine Besson çifti boşanmıştır ancak çocuklarının velayeti ile ilgili anlaşmazlıklar devam etmektedir. Miriam, kocasının şiddete meyilli olduğunu iddia ederek oğulları Julien'in velayetini almak ister. Antoine ise baba olarak hor görüldüğünü, çocuklarından uzaklaştırıldığını iddia edip karşı tarafı suçlar.Ayrılığı hazmedememiş, intikam peşindeki babasıyla; yaralı ve yorgun annesi arasında kalan Julien, küçük yaşında kendini içinde bulduğu bu psikolojik savaştan en az hasarla kurtulmaya çalışacaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Gerçek Kesit: Manyak

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Onur Ünlü

Oyuncular: Cahit Kaşıkçılar, Emel Emir, Fatma Pazvant, Erdal Parmaksız

 

Belediyede temizlik hizmetlerinde görevli olan Rıza, annesine son derece düşkündür. Bu düşkünlüğü, çok istemesine rağmen evlenip bir yuva kurmasına da mani oluyordur. Karşı apartmana taşınan Serpil adlı çocuklu ve dul bir kadının hayatına girmesiyle, Rıza'nın evlilik hayalleri yeniden alevlenir, fakat bir yandan da suçluluk duygusu gittikçe artıyordur. Öyle ki, bir süre sonra gerçek hayatla bağı iyice kopmaya, annesine daha da bağlanmaya başlar. Rıza artık annesinin öldüğünün bile farkında olmadan onunla yaşamaya devam ediyor, bir yandan da umutsuzca Serpil'le ilişki kurmaya çalışıyordur.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Kayıp Prenses

 

Tür: Animasyon

Yönetmen: Oleg Malamuzh

 

İyi niyetli ancak biraz tembel bir ressam olan Ruslan, günlerini şövalye olma hayalleriyle geçirmektedir. Güzeller güzeli Mila'yı görür görmez aşık olur ancak Mila'nın kralın kızı olduğundan haberdar değildir. Ruslan'la Mila'nın mutlu günleri uzun sürmez. Kıskanç bir büyücü olan Kornomor Mila'yı kaçırınca, Ruslan'a düşen korkularını bir yana bırakıp Mila'yı bulmak ve gerçek aşkın büyüden çok daha güçlü olduğunu kanıtlamaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Kar

 

Tür: Dram

Yönetmen: Emre Erdoğdu

Oyuncular : Hazar Ergüçlü, Ozan Uygun, Halil Babür  

 

Müzeyyen, toplumsal ahlak çizgisinin altında yaşayan genç bir kadındır. Kavgaya, uyuşturucuya bezenmiş hayatını kendine benzeyen arkadaşlarıyla paylaşıyordur. Kardeşi Ali onun varlığını yeni öğrenmiş, onunla tanışmaya Bolu'dan kendi burjuva, başarılı eğitim hayatını yarıda bırakıp Antalya'ya gelmiştir. Meşru çocuk Ali sınanmadığı günahlarla, gayr-i meşru çocuk Müzeyyen ise Ali'nin getirdiği umutla imtihan olacaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Martı

 

Tür: Dram

Yönetmen: Erkan Tunç

Oyuncular: Onur Buldu, İrem Sak, Öner Erkan

 

İzmir'in Torbalı ilçesinde geçen hikayede Yakup küçük bir tavuk çiftliğinde bakıcı olarak çalışmaktadır. Genç karısı Mediha ile oldukça tekdüze bir hayat sürerlerken, çiftliğe Rıza ve karısı Nurgül gelir. Bu yeni ikilinin dışarıdan bakınca oldukça eğlenceli bir hayatları vardır ancak beraber yaşamaya çalışmalarıyla mekan giderek daha dar ve boğucu bir hale gelecek ve karakterlerin gerçek yüzleri yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018