VİZYONA GİREN FİLMLER - 21 EYLÜL 2018

Geçen hafta olduğu gibi bu hafta da 9 yeni film vizyona giriyor. Haftanın öne çıkan filmlerinden ilki The Conjuring Evreni’nin son halkası Dehşetin Yüzü / The Nun, serinin önceki filmlerinde seyircinin tanıştığı rahibenin hikâyesini ele alıyor. Umut Kırca yönetmenliğindeki Bücür’de ise iyi derecede bilgisayar becerilerine sahip bir çocuk olan Umut’un annesini bulmak için atıldığı macera anlatılıyor. Hepinize iyi seyirler dileriz!

21/09/2018

 

 

Dehşetin Yüzü

 

Tür: Korku

Yönetmen: Corin Hardy

Oyuncular: Taissa Farmiga, Bonnie Aarons, Jonny Coyne, Charlotte Hope

 

Romanya'da şehirden uzak bir manastırda yaşamını sürdüren genç bir rahibe intihar eder, büyülü geçmişi olan bir rahip ve bir acemi, son sözlerinin söylemeden önce olayı araştırmak üzere Vatikan tarafından gönderilirler. Birlikte bu kutsal olmayan sır perdesini kaldırırlar. Sadece kendi hayatlarını değil, inançlarını ve ruhlarını da riske atarak, Korku Seansı'nda ilk defa seyircileri kötü kalpli bir güçle yüzleştiren, yine aynı şeytani form ile yaşam ve şeytani güçler arasında bir manastırda korkunç bir savaş ile karşı karşıya getiriyor.

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Kapımdaki Aşk

 

Tür: Romantik-Komedi, Dram

Yönetmen: Hallie Meyers-Shyer

Oyuncular: Reese Witherspoon, Michael Sheen, Candice Bergen, Pico Alexander

 

Kocasından ayrılan Alice Kinney, iki kızıyla yeni bir başlangıç yapmak için memleketine geri dönmeye karar verir. 40. yaş gününü kutlarken, genç film yapımcıları Harry, George ve Teddy ile tanışır. Alice kısa bir süre evinde kalmalarını kabul eder ancak çok geçmeden sıkıntılar baş gösterir. Alice ve Harry arasında bir aşk filizlenirken, eski kocası elinde valizle ortaya çıkınca işler içinden karmakarışık bir hal alır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Sorma Neden

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Tolga Baş

Oyuncular: Burak Satıbol, Derya Şensoy, Toygan Avanoğlu, Yılmaz Gruda, Yiğit Arı

 

Kimsenin gerçekleşmesini istemediği bir düğün... Ve düğün günü ortadan kaybolan bir damat... Bir düğün ancak bu kadar istenmeyebilir. Gelin beğenmeyen kaynanalar... Eski sevgilisini unutamayan aşıklar... İşgüzar arkadaşlar... Bu romantizmi görmezden gelip borç tahsili derdine düşen mahalle esnafı...

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Bücür

 

Tür: Komedi, Aile

Yönetmen: Umut Kırca

Oyuncular: Berat Efe Parlar, Seçkin Özdemir, Seren Şirince, Taner Barlas, Durul Bazan

 

Ultra zeki bir çocuk olan Umut, onuncu yaş gününden önce annesini bulmaya karar vermiştir. Yoğun bilgisayar becerileri sayesinde annesinin izine rastlar ve İstanbul'a gitmenin bir yolunu bulur. Annesini ararken tuhaf bir tesadüf eseri rastladığı Özge ile başlarını büyük bir belaya sokarlar. Kendini nefes nefese bir koşturmacanın içinde bulan Umut, hem annesinin izini sürmeye, hem de Özge Abla ile peşlerine düşen adamları atlatmaya çalışacaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Bırakma Beni

 

Tür: Dram

Yönetmen: Aida Begic

Oyuncular: Carol Abboud, Motaz Faez Basha, Isa Demlakhi, Feyyaz Duman

 

İsa, annesi öldükten sonra Suriyeli mülteciler için kurulmuş olan Şanlıurfa'daki bir yetimhaneye gönderilir. Orada Ahmad ve Motaz ile arkadaş olur.Ahmad, Suriye'de kaybolan babasıyla bir gün buluşacağına dair inancını hiç kaybetmemiştir. Ve bir gün ünlü olarak babasının dikkatini çekeceğini ve babasının kendisiyle gurur duyacağını hayal etmektedir.Motaz, yeniden evlenen annesi tarafından yetimhaneye terk edilmiştir. Bir ses yarışmasına katılmayı annesi tarafından fark edilmesinin ve ona kavuşabilmenin tek yolu olarak görmektedir.

Birbirlerine çok da düşkün olmayan bu üç arkadaş, karakterleri ve hayalleri bakımından birbirlerinden farklı olsalar da ortak bir noktada buluşurlar: Yetimhaneyi terk etmek ve yeni bir hayata başlamak. Bu hedef doğrultusunda para kazanmaya çalışan çocuklar, Balıklıgöl'de kağıt mendil satmaya başlarlar. Başlarda işler yolunda gider. Fakat İsa'nın borçlu olduğu Karaca isimli serseri, bu süreci baltalamaya başlar. Bu durumdan kurtulmak isteyen çocuklar birbirlerine daha sıkı sarılırlar. Ve hayatlarına mal olabilecek bütün bu tehlikeler karşısında sevgiyi, dostluğu ve umudu yeniden keşfederler.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Cesur Araba

 

Tür: Animasyon

Yönetmen: Yusry Abdul Halim

 

Wheely, yaşadığı şehir olan Gasket City'deki yolun en hızlı taksisidir. Bir gün aldığı bir işi ekspres olarak yetiştirmeye çalışırken İtalyan model "Bella di Monetti"ye çarpar ve o andan itibaren modele sırılsıklam aşık olur. Bella di Monetti'ye aşık olan bir de rakibi vardır: Şehrin araba mafyası lideri Kaiser. Wheely ve en iyi arkadaşı Putt Putt, 18 tekerlekli canavar kamyonun liderliğindeki bir yeraltı araba mafyasıyla yüzleşmek zorunda kalacaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Güvercin

 

Tür: Dram

Yönetmen: Banu Sıvacı

Oyuncular: Kemal Burak Alper, Ruhi Sarı, Demet Genç, Michael Elia Kamal

 

Yusuf, Adana'nın kenar mahallelerinden birinde, ağabeyi ve ablasıyla birlikte yaşayan bir gençtir. Oturdukları evin çatısında, ölen babasından kalan güvercinlerini tutkuyla besleyip eğitmektedir. Yusuf, Maverdi adını verdiği dişi güverciniyle özel bir bağ kurmuştur. Ağabeyi Yusuf'a, çalışması ve para kazanması konusunda baskı yapar. Kuşlarından başka bir dünyayı tanımayan Yusuf, çalışma hayatı ve mahallesinin gerçekleriyle yüzleşir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

İntikam Meleği

 

Tür: Gerilim, Dram, Aksiyon

Yönetmen: Pierre Morel

Oyuncular: Jennifer Garder, John Gallagher Jr. , John Ortiz, Juan Pablo Raba

 

Genç anne Riley, kocası ve kızının vahşice öldürülmesiyle sonuçlanan bir saldırıda yaralanmış ve komaya girmiştir. Kendisine geldikten sonra adaletin sağlanması için çabalayan Riley, sistemin ailesinin katillerini koruduğunu fark eder. Sistemdeki bu yozlaşma Riley'nin örnek bir vatandaştan bir şehir gerillasına dönüşmesine neden olur. Bunca zaman çektiği acıdan güç alan ve hayal kırıklığını kişisel motivasyon kaynağına çeviren Riley, durdurulamaz bir güç haline gelmek için yıllarını zihnini, bedenini ve ruhunu eğiterek geçirir. Riley şimdi kendi adaletini sağlamak için yeraltı dünyasından, polisten ve FBI'dan bir adım önde olmalıdır...

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Radiogram

Tür: Dram

Yönetmen: Rouzie Hassanova

Oyuncular: Alexander Hadjiangelov, Yana Titova, Aleksandar Aleksiev

Yıl 1971. Komünist rejim altındaki Bulgaristan'da dini ifadeler ve batı kaynaklı müzik ulusal tehdit kabul edilmektedir; BBC, Deutsche Welle, Özgür Avrupa Radyosu yasaklıdır. Kimlik, müziğin gücü ve özgürlük hakkındaki bu dram, Bulgaristan'ın tam merkezinde, Pomakların yaşadığı Rodop Dağları'nda geçiyor ve oğluna yeni bir radyo almak için 100 kilometre yürüyerek en yakın şehre giden bir babanın hikâyesini anlatıyor.

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018