VİZYONA GİREN FİLMLER -20 NİSAN 2018

6 yeni filmin vizyona girdiği bu haftanın öne çıkan filmi merakla beklenen Wes Anderson’ın stop-motion animasyon filmi Isle of Dogs/ Köpek Adası, Japonya’da otoriter yönetici Kobayashi’nin emriyle köpeklerin çöp yığınlarından oluşan bir adaya gönderilmesi sonrası, köpek dostu Spots’ı aramaya koyulan Atari Kobayashi’nin hikâyesini konu ediniyor. Oprah Winfrey’in başrolünde olduğu Disney yapımı Zamanda Kıvrılma ve daha küçük izleyiciler için Maşa ile Koca Ayı’nın ikinci filmi 23 Nisan haftasına özel olarak çocuk izleyicilerin tercih edebileceği seçenekler arasında. Hepinize iyi seyirler dileriz!

20/04/2018

Zamanda Kıvrılma


Tür: Macera, Aile, Fantastik
Yönetmen: Ava DuVernay
Oyuncular: Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Chris Pine

Meg Murry sadece çevresine uyum sağlamak isteyen kendi değerini bulmakla ilgili sorunlarla uğraşan sıradan bir ortaokul öğrencisidir. Dünyaca ünlü iki fizikçinin kızı olan Meg zeki ve eşsiz yeteneklidir, Meg'in erkek kardeşi Charles Wallace da öyle, ama bunu yeni fark etmektedir. İşleri zorlaştıran ise Bay Murry'nin gizemli ortadan kayboluşu olur, bu olay Meg'i harap eder ve annesini çok üzer.

 

Charles Wallace, Meg ve sınıf arkadaşı Calvin'i üç göksel varlıkla (Bn. Hangi, Bn. Neydi ve Bn. Kim) tanıştırır, onların eşliğinde babalarını aramak üzere Dünya'ya giderler ve birlikte muhteşem maceraları başlar. Tessering olarak bilinen zamanda ve uzayda kıvrılma aracılığıyla yolculuk ederken kudretli kötü bir güce karşı koymak zorunda kaldıkları, hayallerinin ötesinde dünyalara giderler. Eve dönmek için, Meg evreni hızla kuşatan karanlığı yenecek yeterli gücü toplamak için içindeki karanlıkla yüzleşmelidir.

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Köpek Adası


Tür: Macera, Komedi, Animasyon

Yönetmen: Wes Anderson
Seslendirenler: Bryan Cranston, Edward Norton, Bill Murray, Jeff Goldblum, Frances McDormand, Scarlett Johansson, Harvey Keitel

Yürütme Kararnamesi ile, Megasaki Şehri'nin tüm evcil hayvanları geniş bir çöp kutusuna atılırken, Atari minyatür bir Turbo motor ile tek başına yola çıkar ve kendi koruyucu köpeğini bulmak için Çöp Adasına uçar. Orada, bir grup yeni bulunan melez arkadaşlarının yardımıyla, bütün ilçenin kaderini ve geleceğini belirleyecek epik bir yolculuğa başlar.

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Cici Babam

Tür: Komedi
Yönetmen: Meltem Bozoflu
Oyuncular: Onur Buldu, Mahir İpek, Derya Karadaş, Onur Atilla, Meltem Yılmazkaya

Güldür Güldür Show ekibinin elinden çıkma Cici Babam, babaları öldükten sonra annelerinin kendine yeni bir yâr bulmasını tam hazmedemeyen üç yetişkin evlâdın, kendini aileye kabul ettirmeye çalışan 'cici baba'yı engellemeye çalışmasını konu ediniyor. Babası ölen üç yetişkin kardeşe yeni bir Cici Baba gelince işler karışır. Cici Baba kendini kabul ettirmeye çalışırken, annelerinin evlenmesini istemeyen üç kardeş bu durumu engellemek için elinden geleni yapacaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Maşa ile Koca Ayı 2: Sonsuz Arkadaşlık


Tür: Animasyon
Yönetmen: Oleg Kuzolkov
Seslendirenler:  Enes Batur, Nisan Aktaş, Çitos Efe, Başak Karahan, Çağla Demirel, Duru Önver, Prenses Elif, Şahangiller 


Küçük bir kız olan Maşa ile sirkten emekli ayı Mişka'nın maceralarının anlatıldığı serinin ikinci filminde bu sefer birbirinden eğlenceli sürprizler izleyenleri bekliyor.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Winchester Gizemli Ev

 

Tür: Korku, Gerilim, Biyografi

Yönetmen: Michael-Peter Spierig

Oyuncular: Helen Mirren, Jason Clarke

 

Anlatılan şehir efsanelerine göre kızını ve eşini kaybeden Sarah Winchester, kendi firmalarının ürettiği silahlarla öldürülen insanların ruhları tarafından lanetlendiğine inanır. Sarah Winchester, yüzlerce odası bulunan ve 38 yıl boyuncu yapım çalışmalarının her gün devam ettiği anlatılan Winchester Malikânesini de bu ruhları hapsetmek için kullanabileceğini düşünür.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Vallahi Hortladı

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Volkan Adıyaman

Oyuncular: Burak Şahin, Doğa Konakoğlu, Bülent Mert

 

Milattan önce 2600'lü yıllarda yaşamış Nam-Sis adında bir kral, her bin yılda bir hortluyor. Karısını ve kendisini sonsuza dek dünyada yaşatabilmek için 14 tane özgür ruha ihtiyacı vardır. Kralın musallat olduğu bu 14 kişi de, Nam-Sis'ten kurtulabilmek için Nuri Hoca'dan yardım isterler. Nuri Hoca; 15 yıldır her şeye tövbe etmiş ve insanlara şifa dağıtan bir hoca olmuştur. Nuri Hoca ile birlikte Nam-Sis'i tekrar mezarına göndermeye çalışırlar.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018