VİZYONA GİREN FİLMLER - 2 ŞUBAT 2018

Bu haftanın öne çıkan yerli filmi BKM ve Ferzan Özpetek’in ortak yapımı Cebimdeki Yabancı. Serra Yılmaz’ın yönetmenliğini üstlendiği, İtalyan bir yapım olan İngilizce adıyla Perfect Strangers’ın yeniden çevrimi olan film, yemek için bir araya gelen yedi yakın arkadaşın başlattıkları bir oyun sonrası karışan ilişkilerini konu ediniyor. Yabancı filmlerden ise 7 Oscar adaylığı ile öne çıkan Üç Billboard Ebbing Çıkışı Missouri, Garry Oldman’ın Altın Küre kazandığı En Karanlık Saat ve Fatih Akın’a Yabancı Dilde En İyi Film dalında Altın Küre kazandıran Paramparça haftanın önemli filmlerinden. Hepinize iyi seyirler dileriz!

02/02/2018

Cebimdeki Yabancı

 

Tür: Gerilim, Komedi

Yönetmen: Serra Yılmaz

Oyuncular:  Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Altunorak, Şebnem Bozoklu, Şükrü Özyıldız

 

Yedi eski arkadaş akşam yemeğinde bir araya gelir ve yemek boyunca bir oyun oynamaya karar verir. Herkes telefonlarını masaya koyacak, telefona gelen her mesaj ve bildirim yüksek sesle okunacaktır. Zaman ilerledikçe yeni sırlar ortaya çıkar, ilişki dengeleri altüst olur.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri

 

Tür: Dram, Komedi, Suç

Yönetmen: Martin McDonagh

Oyuncular: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Peter Dinklage

 

Mildred Hayes, kızının cinayetinin sorumlusu bulunamadan geçen aylardan sonra cesur bir hareketle, tartışmalı bir mesajla kasabanın saygı değer polis şefi William Willoughby'ye giden üç işareti devreye sokar. Şiddete eğilimi olan, yardımcısı Dixon olaya karıştığında, Mildred ve Ebbing'in kolluk kuvvetleri arasındaki savaş daha da şiddetlenir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Paramparça

 

Tür: Dram

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular: Diane Kruger, Numan Acar, Johannes Krisch

 

Paramparça, eşi Nuri ve 6 yaşında oğlunu bir patlamada kaybeden Katja'nın hikâyesini anlatıyor. Tüm hayatı alt üst olan Katja'nın tek isteği, bu terör saldırısını kimlerin neden yaptığını öğrenmektir. Saldırının ırkçı motifleri en başta göz ardı edilse de, ortaya çıkan deliller Neo-Nazi bağlantılarına işaret eder. Fakat mahkeme delilleri yetersiz bulup zanlılara ceza vermeyince Katja'nın yası, öfke ve intikam duygusuna dönüşmeye başlar. Hayatına dair her şeyi yaşadığı kayıpla birlikte arkasında bırakan Katja, kendi adaletini sağlamak adına yollara düşer.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

En Karanlık Saat

 

Tür: Dram, Tarihi, Savaş

Yönetmen: Joe Wright

Oyuncular:  Garry Oldman, Kristin Scott Thomas, Lilly James

 

Winston Churchill Büyük Britanya'nın Başbakanı olmasından birkaç gün sonra en çalkantılı ve dönüm noktası olan davalardan biriyle karşı karşıya kalır. Nazi Almanyası ile müzakere edilmiş bir barış antlaşmasını inceleyecek veya bir ulusun idealleri, istiklali ve özgürlüğü için mücadele etmekten ödün vermeyecektir. Durdurulamaz Nazi güçleri Batı Avrupa'da dolaşırken ve istila tehdidi çok yakınken hazırlıksız bir halk ve şüpheci bir kral ile, üyesi olduğu parti kendi aleyhinde planlar yaparken Churchill'in, en karanlık saatine direnmesi, bir ulusu toplaması ve dünya tarihinin gidişatını değiştirmeye çalışması gerekmektedir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Foxtrot

 

Tür: Dram

Yönetmen: Samuel Maoz

Oyuncular:  Lior Ashkenazi, Sarah Adler, Yonathon Shiray

 

Michael ve Dafna'nın çocukları Jonathan ve Alma ile sade bir hayatları vardır. Jonathan'ın askerde olması, her an hayatta olup olmamasından ötürü duydukları şüphe ve endişe, Michael ve Dafna'nın psikolojilerini çok etkilemiştir. Bir yanda Jonathan'ın askerde geçen zorlu günleri, diğer yanda ailenin kaygı dolu bekleyişi…

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018