VİZYONA GİREN FİLMLER -2 MART 2018

6 yeni filmin gösterime girdiği bu haftanın öne çıkan filmi Jennifer Lawrence’ın başrolünde yer aldığı Kızıl Serçe’de Rus güvenlik servisinde eğitimini alan Dominika’nın bir CIA ajanıyla ilgili görevinden sonra temposu yüksek maceralarını izleyebilirsiniz. 5 dalda Oscar’a aday olan Uğur Böceği ise California’da yaşayan ergenlik çağındaki Christine ile annesi arasındaki çalkantılı ilişkiyi anlatıyor. Yerli filmlerden ise haftanın öne çıkan filmi Ahmet Kural ve Murat Cemcir’i yeniden bir araya getiren Ailecek Şaşkınız. Hepinize iyi seyirler dileriz!

02/03/2018

Kızıl Serçe

 

Tür: Gerilim

Yönetmen: Francis Lawrence

Oyuncular:  Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Jeremy Irons, Matthias Schoenaerts

 

Dominika Egorova, Rus güvenlik servisinde eğitimli bir baştan çıkarıcı olan "serçe" olma isteği üzerine eğitilir. Dominika vücudunu bir silah olarak kullanmayı öğrenir ancak kişiliksizleştirme eğitimi süreci boyunca benlik hissini korumak için mücadele eder. Haksız bir sistemde kendi gücünü bulması, programın en güçlü varlıklarından biri olarak yükselmesine sebep olur. İlk hedefi ajansın Rus istihbarat alanına en hassas nüfuzunu sağlayan CIA yetkilisi Nate Nash'dir. İki genç görevli kariyerlerini, bağlılıklarını ve her iki ülkenin güvenliğini tehdit eden bir aldatmacaya düşerler.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Uğur Böceği

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Greta Gerwig

Oyuncular: Saorise Ronan, Laurie Metcalf, Odeya Rush, Timothee Chalamet

 

Christine "Uğur Böceği" McPherson son derece sevecen, dik kafalı ve iradeli annesi gibi olmamak için mücadele etse de aynı onun gibidir. Uğur Böceği'nin annesi, babasının işini kaybetmesinden sonra ailesini ayakta tutmak için yorulmak bilmeden çalışan bir hemşiredir. Sacramento, California'da 2002 yılında, hızla değişen Amerikan ekonomisinin ortasında geçen Uğur Böceği, bizi şekillendiren ilişkilere, bizi tanımlayan inançlara ve yuva adını verdiğimiz yerin benzersiz güzelliğine etkileyici bir bakış sunuyor.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Ailecek Şaşkınız

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Selçuk Aydemir

Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Saadet Işıl Aksoy, Cengiz Bozkurt

 

Ferhat ve Gökhan çocukluktan beri hiç ayrılmamış iki arkadaştır. Ferhat küçüklüğünden beri babasının şirketinin başına geçip şirketi en güçlü şirket yapma niyetindedir. Ferhat'ın babası Zeki Bey'in, emekli olup şirketten ayrılması sonucu, Ferhat aile şirketleri olan inşaat firmasının başına geçer. Ferhat içinde bulunduğu zenginliğe rağmen, Muhasebe Müdürü olan Gökhan ile birlikte çalışanlarına adeta zulmetmektedir. Ferhat ezeli rakibi Efe Sultan'ı alt edip ondan daha büyük ve güçlü bir şirket olmak için sürekli yarış halindedir. Ferhat'ın ve Gökhan'ın büyük bir azim ve özveriyle hazırlandıkları ihale günü yaklaşmaktadır. Sabaha kadar çalıştıkları bir gecede, bu ayrılmaz ikili kendilerini bir hırsızlık olayının içinde bulur. Olayı çözmek için gelen, polis amiri Elif adeta Ferhat'ın aklını başından alır. Elif'in tavrından ve güzelliğinden çok etkilenen Ferhat; o günden sonra Elif ile görüşmek için çeşitli yollar dener. Yeniden bir araya gelmeleri Ferhat'ın sandığından da kısa sürer. Çok değer verdiği atının çalınması, Elif ile yollarını tekrar keşiştirir. Elif'in olayın üzerine eğilmesiyle, hırsızlığın ardındaki sır perdesi aralanır. Ancak kahramanımız Ferhat ve Gökhan'ı büyük sürprizler beklemektedir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Puloi: Asla Yalnız Uçmayacaksın

 

Tür: Animasyon

Yönetmen: Arni Asgeirsson

 

Çok küçük olduğu için ailesiyle güneye göç edemeyen Puloi, kışın tek başına kutuplarda kalır. Kutuplarda edindiği yeni arkadaşlarla kışı atlatmaya çalışan kahramanımız için hayatta kalmanın bir başka amacı da sevdiği kuşu, kötü kartal Gölge'den korumaktır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Savaştan Sonra

 

Tür: Dram

Yönetmen: Dee Rees

Oyuncular: Carey Mulligan, Jason Clarke, Mary J. Blidge, Jason Mitchell

 

II. Dünya Savaşı'nın hemen sonrasına, Mississippi'de çamurun esir aldığı bir çiftlik... Köleliğin kağıt üstünde sona erdiği, ancak sosyal yaşamdaki adaletsizliğin şiddetle sürdüğü yıllar… Büyük şehirdeki konforlu hayatlarından, baba yadigârı toprağın bulunduğu kırsala göç etmek zorunda kalan Laura ve kocası Henry, çocuklarını yetiştirirken çiftlik hayatının zorluklarıyla yüzleşir. Nesillerdir çiftlikte çalışan Jackson ailesi ise yeni kazandıkları hakların bilinci ve ilk kez toprak sahibi olmanın heyecanına rağmen, sosyal yaşamlarında ırkçı ön yargılarla boğuşmaya devam eder. Aynı çiftliği paylaşan bu iki ailenin savaştan birer kahraman olarak dönen iki genç oğlu, memleketlerinde devam eden ırk savaşına esir olmamayı seçerek sıra dışı bir dostluk kurarlar.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Melez

 

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Biray Dalkıran

Oyuncular: Angela Durazo, Nathan Schellerup, Danny Winn

 

Biray Dalkıran'ın ABD'de çektiği filmi Melez, gazeteci bir çift olan Amy ve John'un; Amy'nin beklenmedik hamileliği ve aldığı kürtaj kararı sonrasında değişen hayatlarını konu ediniyor.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018