VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018

Bu haftanın öne çıkan filmlerinden ilki sinemaya birçok kez uyarlanan bir hikâyenin yeni bir versiyonu olan Bir Yıldız Doğuyor, kişisel sorunlarıyla boğuşmakta olan ünlü müzisyen Jackson Maine ile büyük bir müzisyen olma hayalleri kuran Ally arasında filizlenen aşkı ve ikilinin değişen kariyerlerini konu ediniyor. Oscar ödüllü yönetmen Damien Chazelle ile ünlü oyuncu Ryan Gosling’i La La Land’ten sonra ikinci kez bir araya getiren Ay’da Bir İnsan ise 1969 yılında astronot Neil Armstrong’un aya adım atmasıyla sonuçlanan Apollo 11 görevini ve Armstrong’un göreve hazırlık süresince yaşadıklarını merkezine alıyor. Hepinize iyi seyirler dileriz!

19/10/2018

 

Ay’da İlk İnsan

 

Tür: Dram, Biyografi

Yönetmen: Damien Chazelle

Oyuncular: Ryan Gosling, Claire Foy, Kyle Chandler, Jason Clarke, Pablo Schreiber, Ciaran Hinds

 

Armstrong'un perspektifinden duygusal ve samimi bir anlatılamla, James R. Hansen'ın kitabından uyarlanan film, tarihin en tehlikeli görevlerinden biri için Armstrong, ailesi ve iş arkadaşları tarafından yapılan fedakarlıkları ve ödedikleri bedeli ele alırken; Neil Armstrong'u ve Apollo 11 uçuşunu odağına alarak aya yapılan insanlı ilk yolculuğun arkasındaki hikâyeyi konu ediniyor.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Bir Yıldız Doğuyor

 

Tür: Aşk, Müzik, Dram

Yönetmen: Bradley Cooper

Oyuncular: Bradley Crooper, Lady Gaga, Sam Elliott, Dave Chappelle

 

Ünlü müzisyen Jackson Maine, Ally adlı yetenekli müzisyeni keşfeder ve ona aşık olur. Ally, büyük bir şarkıcı olma hayallerinden vazgeçmek üzereyken, Jakson onu spot ışıklarının altına çıkarır. Ama, Ally'nin yıldızı yükselirken, Jack'in içindeki şeytanlarla bitmeyen mücadelesi yüzünden ilişkileri zarar görecektir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Karlar Prensi Elliot

 

Tür: Animasyon

Yönetmen: Jennifer Westcott

 

Elliot devasa bir kalbi ve büyük bir hayali olan minyatür bir attır. İçinde yaşadığı evcil hayvan çiftliği, Rengeyiği Eğitim Kampı olunca, büyük amcası ile birlikte yürüttüğü çiftliğin keçilerini gütme işi, ona sıkıcı gelmeye başlar. Elliot aslında macera aramaktadır. Evet, doğru. Elliot bir rengeyiği olmak ve Santa için çalışmak ister. Bütün zorluklara rağmen Elliot ve en iyi arkadaşı Hazel, onun tam bu işe göre bir at olduğunu kanıtlamak için işe koyulurlar.

Elliot ve Hazel rengeyiği elemeleri için Kuzey Kutbuna gittiğinde, Hazel, Noel'in büyük bir felakete doğru sürüklendiğini öğrenir. Bu arada çiftlikte kötü kalpli bir kadın, arkadaşlarının hayatını zorlaştırmaktadır. Elliot hayatının en büyük seçimiyle karşı karşıya kalır: arkadaşlarını mı kurtarmalı yoksa hayallerinin peşinden gidip Noel'i mi kurtarmalı? Ama belki de seçim yapma şansı yoktur.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Keşif

 

Tür: Macera, Fantastik

Yönetmen: A. Volkan Kocatürk

Oyuncular: Burak Can, Sude Zuhal Güler, İbrahim Yıldız, Pelin Akil

 

Birbirinden tamamen farklı hayatları ve farklı sorunları olan üç genç... Esma, Berk ve Hasan... Keşif isimli mistik bir oyun aracılığıyla kendilerini önce zaman çarklarının içinde, ardından Çanakkale'de bulurlar. Keşfetmeleri gereken bir şeyler vardır ama ne? Bu üç gencin tek ortak özelliği, üçünün de hayattaki sorunlardan kaçmak için bilgisayar oyunu oynamasıdır.Ayrı ayrı oyun oynayan üç gence de Keşif'ten mesajlar gelmeye başlar. Keşif karşıdakinin hayatıyla ilgili de bilgiye sahip bir çeşit yapay zekadır ya da mistik bir uygulama...

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Sevgili Komşum

 

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: A. Taner Elhan

Oyuncular: Selin Şekerci, Sezin Akbaşoğulları, Selim Bayraktar, Erkan Can, Emre Altuğ, Ozan Bilen, Ayşen Gruda

 

Sevgili Komşum, bir apartmanda yaşanan birbirinden ilginç olayları konu ediyor. Şale Apartmanı, içerisinde türlü insanların barındığı bir apartmandır. Herkes tarafından sevilen bir kapıcı, mutlu bir evliliğe sahip bir çift, mahallelinin kedilerinin sevgilisi yaşlı teyze ve meraklı komşular... Günlerden bir gün genç bir kadının hastaneye kaldırılması ve ardından bir başka kadının taşınması apartmanın hareketlenmesine neden olur. Yeni komşu sığınma evinden gelen genç bir kadındır. Sıkıntılı bir geçmişe sahip olan kadın, yeni erkek arkadaşı ile birlikte hayatında yeni bir başlangıç yapar. Kurduğu yeni dünyasında kendisini hiç olmadığı kadar güvende hisseder. Peki gerçekten de güvende midir? Şale Apartmanı'na taşınarak hayatına birçok insanı katan kadın gerçekte kime güvenmelidir?

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

ROMA