VİZYONA GİREN FİLMLER - 10 KASIM 2017

3 yerli 2 yabancı filmin vizyona girdiği bu haftanın öne çıkanı uzun bir süreden sonra yine bir Yavuz Turgul filminde izleyeceğimiz usta oyuncu Şener Şen’in yer aldığı Yol Ayrımı filmi. Yabancı filmlerden ise Kenneth Branagh’ın yönetmenliğini üstlenip başrolünde yer aldığı Agatha Christie’nin aynı isimli klasikleşmiş romanından sinemaya uyarlanan Doğu Ekspresinde Cinayet öne çıkıyor. Hepinize iyi seyirler dileriz!

10/11/2017

Yol Ayrımı

 

Tür: Dram

Yönetmen: Yavuz Turgul

Oyuncular: Şener Şen, Rutkay Aziz, Nihal Yalçın, Mert Fırat, Tilbe Saran, Ruhsal Öcal, Çiğdem Selışık Onat

 

Yol Ayrımı, tüm hayatını, babasından kendisine kalan tekstil imparatorluğunu daha da büyütmeye adayan fakat geçirdiği bir kaza sonucu yaşama karşı bakış açısını değiştiren Mazhar Kozanlı'nın hikâyesini anlatıyor.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Doğu Ekspresinde Cinayet

 

Tür: Dram, Suç, Gizem

Yönetmen: Kenneth Branagh

Oyuncular: Kenneth Branagh, Daisy Ridley, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Willem Dafoe, Judi Dench

 

Avrupa'ya yapılan hesapsız bir tren yolculuğuyla başlayan hikaye hızla, şimdiye kadar söylenmiş en şık ve en heyecanlı gizemlerden birine dönüşür. En çok satan yazar Agatha Christie'nin "Murder on the Orient Express" adlı romanından uyarlanan filmde, herkesin şüpheli olduğu bir tren üzerinde mahsur kalan on üç yabancının hikayesi anlatılıyor. Bir adam, katil tekrar saldırmadan önce bulmacayı çözmek için zamana karşı yarışmak zorundadır.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Mutluluk Zamanı

 

Tür: Romantik-Komedi

Yönetmen: Şenol Sönmez

Oyuncular: Elçin Sangu, Barış Arduç, Cengiz Bozkurt

 

Kaybedenleri kazananlara çeviren, müşterilerini hayata karşı ayakları dimdik yere basan insanlara dönüştüren "mutluet.com.tr " şirketinin başındaki yakışıklı, zengin ve çapkın Mert'in hayatı dünyalar güzeli Ada'yı gördüğünde değişmeye çoktan başlamıştır bile. Tüm hayatını; tam bir kaybeden olarak yaşayan abisi Cengiz'in mutlu olmasına adayan Ada, bir türlü güvenemediği Mert'e karşı içinde "ilk" kez yaşadığı aşk duygusuna engel olmaya çalışsa da başarılı olamaz. Ne Cengiz'in "Çapkın arkadaşı Mert'in kız kardeşine aşık olduğundan" haberi vardır ne de Ada'nın "Abisinin Mert'ten Çapkınlık dersleri aldığından". Henüz!

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Yanlış Anlama

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Ulaş Cihan Şimşek

Oyuncular: Hakan Bilgin, Şevket Çoruh, İlker Ayrık

 

Hepimizin bildiği gibi Azeri dilindeki bazı kelimeler, Türkçede çok başka anlamlara geliyor. Şehirde kaybolmaya; azmak, meyve suyuna; sok, iniş yapan uçağa; düşen uçak denen bir dilde daha ne kadar farklı ve komik kelimeler olduğunu tahmin edin. Bir de anlaşmak zorunda olan Türk ve Azeri iki aile bir araya gelir ve kelimeler karışırsa, buyurun panayıra. Türkiye'de zor duruma düşmüş bir aile, kendilerine Azerbaycan'dan kalan miras için kalkar, Bakü'ye gider. Azeri ve Türk aile, mirası alabilmek için onlara verilen listedeki maddeleri birlikte yapmak zorundadır. Türk oyuncular ve Azerbaycan'ın en iyi oyuncuları Ferda Amin, İslam Mehreliyev'in de yer aldığı macera başlar. Ama gel gör ki iki aile birbiriyle bir türlü anlaşamaz. İstanbul'un tarihi semtlerinde başlayıp, Azerbaycan'ın benzersiz şehri Bakü sokaklarına uzanan bu macerada, bizi bol kahkaha, aksiyon, dram ve aşk bekliyor. Bakalım bu iki aile, mirası alabilecek mi? Bakalım anlaşabilecekler mi?

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Umudun Öteki Yüzü

 

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Aki Kaurismäki

Oyuncular: Ville Virtanen, Katli Outinen

 

Bir tarafta Helsinki'de yaşayan suratsız ve soğuk bir adam olan restoran sahibi Wickström, diğer tarafta ise bombalarla sarsılan Halep'ten kaçarak kız kardeşi ile yollara düşen Suriyeli bir göçmen, Khaled. Bu uzun yolculukta kız kardeşi kaybolur ve Khaled bir geminin kazan dairesinde Helsinki'ye varır. Adeta bir uzaylı gibi gezdiği Finlandiya'da göçmenlik başvurusu yapan Khaled'i bürokratik saçmalıklar rahat bırakmaz ve göçmenlik bürosu, Halep'te bir sorun olmadığını, o yüzden ülkesine geri dönmesi gerektiğini söyler. Bir yandan da kız kardeşini bulmaya çalışan Khaled, Wickström'ün restoranında yaşamaya başlar. Bu birbirinden tamamen farklı iki insan hem iş arkadaşı hem de dost olurken dünya da her zamanki gibi dönmeye devam edecektir.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018