THE FAVOURITE

The Lobster ve Kutsal Geyiğin Ölümü filmlerinin yönetmeni Yorgos Lanthimos’un son filmi The Favourite’da 18. yüzyılın İngiltere’sine Kraliçe Anne dönemine gidiyoruz. Olivia Colman, Rachel Weisz ve Emma Stone’nun başrollerde olduğu film bu kışın merakla beklenilen filmlerinden.

31/08/2018

 

Yunan sinemasının çıkardığı en başarılı yönetmenlerden olan ve Hollywood’a transferi sonrasında çevirdiği The Lobster ve Kutsal Geyiğin Ölümü filmleriyle geniş kitlelerce tanınmaya başlayan Yorgos Lanthimos’un filmlerini takip ediyorsanız ezber bozan tarzına aşina olmuşsunuzdur. Her projesi merakla beklenen yönetmenin son filmi ise The Favourite.

 

 

Filmde 18.yüzyılın İngiltere’sine Kraliçe Anne dönemine gidiyoruz. İngiltere o yıllarda Fransa ile savaş halinde. Sarayda ise savaştan çok ördek yarışları ve ananas ziyafetleri öne çıkıyor. Kraliçe Anne ülkeyi tek başına yönetmek istemekte ancak yetersizliği ve sağlığının bozuk olması sebebiyle yakın arkadaşı Sarah Churchill’den destek almaktadır. Bu sırada saraya Abigail isminde yeni bir hizmetçi gelir. Abigail tavırlarıyla kendini Leydi Sarah’a sevdirir ve Leydi onu kanatları altına alır. Zaman geçtikçe savaş nedeniyle siyaset oldukça yorucu olmaya başlar ve Leydi Sarah, Abigail’den yardım almaya başlar. Abigial hırsıyla bir süre sonra Kraliçe Anne’nin gözdesi olur. Artık hiçbir şey Abigial'i emellerini gerçekleştirmekten alıkoyamayacaktır.

 

 

Filmin oldukça zengin bir oyuncu kadrosu var. Neflix'in The Crown dizisinin yeni sezonunda Kraliçe Elizabeth'i canlandıracak Olivia Colman, Kraliçe Anne’yi, Rachel Weisz kraliçenin boşluğunda ülkeyi yöneten Marlborough düşesi Sarah Churchill’i, Emma Stone ise Churchill’in hizmetkarı Abigail karakterlerini canlandırıyorr. Nicholas Hoult, Joe Alwyn, James Smith ve Mark Gatiss ise filmin erkek oyuncuları.

 

Filmin yayınlanan fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Kasım ayı sonunda Amerika’da vizyona girecek filmin henüz Türkiye vizyon tarihi açıklanmadı.

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018