ŞU AN NETFLIX’İN EN ÇOK KONUŞULAN 3 DİZİSİ

Henüz izlemeye başlamadıysanız Altered Carbon, Dark ve La Casa De Papel şu an Netflix’te en çok ilgi gören içeriklerin başında geliyor. Detaylar için yazımıza göz atın.

07/02/2018

Altered Carbon

 

Richard K. Morgan'ın klasik siberpunk romanından uyarlanan Altered Carbon 300 yıl sonraki bir gelecekte geçen, cinayet, aşk, cinsellik ve ihanetlerle dolu karmaşık bir olay örgüsüne sahip bir hikâye. Yepyeni bir teknoloji, toplumu tamamen değiştirmiştir. İnsan bilinci sayısallaştırılabilmektedir, başka bir bedene transfer olmak mümkün hale gelmiştir ve ölüm artık mazide kalmıştır. Takeshi Kovacs, yeni dünya düzenine karşı organize edilen bir başkaldırı sırasında yenik düşen yıldızlararası elit savaşçılardan hayatta kalan tek askerdir. Bilinci yüzyıllar boyunca buz içinde hapsedilmiştir, ta ki aşırı zengin ve çok uzun yıllardır hayatta olan Laurens Bancroft adında bir adam ona tekrar yaşama şansı sunana kadar. Bunun karşılığında, Kovacs'ın bir cinayeti çözmesini istemektedir. Bancroft'un kendi cinayetini…

 

Netflix’in bu yılki en iddialı projeleri arasında gösterilen Altered Carbon aynı zamanda en yüksek bütçeli işlerinden biri. Başroldeki Joel Kinnaman’ın açıklamasına göre ilk sezonun bütçesi Game of Thrones’un ilk üç sezon bütçesinin toplamından daha büyük. 10 bölümlük ilk sezonu ay başında Netflix’te yayınlandı. Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

Dark

 

Dark, günümüzde bir Almanya kasabasında, doğaüstü bir sarmal sunan bir aile hikayesi. İki küçük çocuğun kaybolmasıyla, dört ailenin ikili yaşamları ve kopuk ilişkileri ortaya çıkıyor. Her biri bir saat uzunluğundaki on bölümden oluşan hikaye, aynı kasabada 1986 yılına uzanan doğaüstü bir olayı ele alıyor.

 

Yapımı Almanya’da gerçekleştirilen ilk Netflix orijinal içeriği olan Dark’ın ikinci sezon için de onay aldığını not düşelim. Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

La Casa De Papel

 

Şu sıralar herkesin bahsettiği İspanyol dizisi “La Casa De Papel” aksiyon, gerilim ve dramı ustaca harmanlayan başarılı bir dizi.  Adı “Kağıt Ev” anlamına gelen dizinin konusu şöyle: Profesör lakaplı bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler.

 

İspanyol Antena 3 kanalında yayınlanan dizinin global yayın hakları Netflix tarafından alınıp 13 bölümlük bir sezon haline getirildi. Dizinin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018