RYAN MURPHY NETFLIX’TE

Geçtiğimiz aylarda Amerikan ABC kanalıyla çalışan başarılı yapımcı Shonda Rhimes’ı tranfer eden Netflix’in hızına yetişilmiyor. Netflix bu sefer de American Horry Story, Glee ve Nip/Tuck gibi popüler dizilerin yapımcısı Ryan Murphy’yi Fox’dan transfer etti.

30/03/2018

Haberin ayrıntılarına girmeden önce biraz Ryan Murphy’den bahsedelim. Murphy televizyon tarihine önemli bir yere sahip. Nip/Tuck, Glee, American Horror Story, Scream Queens, American Crime Story ve Feud dizilerinin yaratıcı yapımcı ezber bozan yaratıcı işleriyle çok konuşulan işlere imza attı. 

 


Shonda Rhimes’da sonraki Murphy’yi de transfer eden Netflix’te yüzler gülüyor. İçeriklerden sorumlu direktör Ted Sarandos’un ünlü yapımcı ile ilgili yorumları şöyle: "Ryan Murphy'nin dizileri, küresel kültürel ortamı etkiledi, türleri yeniden tanımladı ve televizyon tarihinin gidişatını değiştirdi. Mükemmellik, yeterince temsil edilmeyenlere söz hakkı verme, eşsiz bir bakış açısını vitrine çıkarma ve bizleri şoke etme konusundaki kararlılığı, tür yıkan çalışmalarının içine işlemiştir. İlk lisanslı dizimiz Nip/Tuck'tan American Crime Story: The People v. O.J. Simpson ve American Horror Story'ye kadar, Murphy'nin alametifarikası olan öykü anlatımının dünya genelindeki izleyicileri ve eleştirmenleri nasıl büyülediğini gördük. Beğenilen çalışmaları ve sektörümüze yaptığı katkılar, fazla söze gerek bırakmıyor. Ryan'ın geniş kapsamlı ve farklı konulardaki öykülerini hayata geçirmesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz."

 

 

Ryan Murphy’nin Netflix’le 5 yıllık 300 milyon dolar değerinde bir anlaşma yaptığı konuşuluyor. Anlaşma kapsamında Ryan Murphy'nin yeni orijinal dizileri Ratched ve The Politician dünya genelinde ilk kez Netflix'te gösterilecek. Ancak Murphy’nin Fox tarafında devam eden işleri American Crime Story, American Horror Story, Feud, 9-1-1 ve yakında gösterime girecek olan Pose kanalda kalmaya devam edecek. Yeni Netflix içerikleriyle ilgili detaylar için beklemede kalın.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018