RYAN GOSLING, NEIL ARMSTRONG’U CANLANDIRACAK!

Şu sıralar Blade Runner’la gündemde olan Gosling daha önce La La Land’de beraber çalıştığı Oscar ödüllü genç yönetmen Damien Chazelle’in son filmi First Man’de aya ilk ayak basan kişi olan Neil Armstrong’u canlandıracak.

30/11/2017

 

2012 yılında hayatını kaybeden Armstrong’un kariyerinin şüphesiz ki bir hikayesi var. Hem akademisyenlik hem de mühendislik yapmış olan Armstrong bir dönem orduda da görev almıştı ve 1969’da aya ilk basan kişi olarak tüm dünyada meşhur oldu. Twitter hesabında Armstrong’u canlandırmanın bir onur olacağını söyleyen Gosling, Ekim 2018’de vizyona girmesi planlanan film için şimdiden çok heyecanlı gözüküyor.

 

Geçen seneki Oscar ödüllerinde La La Land ve Moonlight arasındaki çekişmeyle de adından çok söz ettiren bol ödüllü yönetmen bu filmde senaristlik yapmayacak ve sadece yönetmen koltuğunda oturacak. Filmin senaryosu James Hansen’ın Neil Armstrong’un hayatını anlatıığı biyografik roman First Man: A Life of Neil’dan sinemaya uyarlanacak. Romanın beyazperde adaptasyonu yapacak isimler ise Nicole Perlman ve Josh Singer.

 

 

Atlanta’da planlanan çekimleri başlamış filmden ilk karede Ryan Gosling’i Armstrong olarak görüyoruz. Başroldeki Ryan Gosling’e Claire Foy, Kyle Chandler, Jon Bernthal, Jason Clarke, Lukas Haas, Patrick Fugit ve Corey Stool da eşlik edecek.

 

Filmin Ekim 2018’de vizyona girmesi planlanıyor. Fragman ve filmden yeni kareler için bizi takip edin.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018