RIDLEY SCOTT, DOLBY VISION VE ATMOS’U ÖNERİYOR

Geçtiğimiz ay gösterime giren Yaratık: Covenant filmi beklentilerinizi ne ölçüde karşıladı bilemiyoruz ama kimse kolay kolay filmin görsel açıdan etkileyici olmadığını iddia edemez. Özellikle de filmi Dolby Vision ve Dolby Atmos teknolojisiyle sinemada izleme fırsatı bulanlar. Bu konuda usta yönetmen Ridley Scott’un bazı diyecekleri var.

22/06/2017

Geçtiğimiz ay gösterime giren Alien sinema evrenin son halkası Yaratık: Covenant, Covenant adlı bir geminin sakin ve bilinmeyen bir gezegene iniş yaptıktan sonra gemi tayfasının ilk başta keşfedilmemiş bir cennet olarak gördükleri bu yerin karanlık yüzünü öğrenmelerini konu alıyordu. 2012 yapımı Promotheus’un devamı niteliğindeki filmle ilgili spoiler vermeyeceğiz, sadece yönetmen Ridley Scott’un da dikkat çektiği bir noktaya değinmek istiyoruz. Usta yönetmen aşağıdaki videoda Yaratık: Covenant filmini niye Dolby Vision ve Dolby Atmos kalitesinde izlemeniz gerektiğini kısaca anlatıyor. Gelin kulak verelim.

 

https://vimeo.com/218063437

 

Eğer filmi sinemada Dolby Vision ve Atmos kalitesinde izleme şansını kaçırdıysanız biraz daha beklemeniz gerekecek. Ekim ya da Kasım ayında filmin ev sineması versiyonu çıktığında 2017 model bir LG OLED TV’de Yaratık: Covenant’ı Dolby Vision ve Atmos kalitesinde izleyebileceksiniz. Filmin doğası gereği birçok karanlık sahneyi barındırdığından üstün siyah renk performasına sahip LG OLED TV’de bu filmi deneyimlemenin mükemmel olacağını düşünüyoruz.

 

LG OLED TV’nin desteklediği Dolby teknolojileri ile ilgili daha fazla detay için sizi buraya alalım.

 

LG Sinema Kulübü iyi seyirler diler!

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

STRANGER THINGS’TEN SON FRAGMAN DA GELDİ!

NETFLIX’TE BİR DAVID FINCHER DİZİSİ: MINDHUNTER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 13 EKİM 2017