PİNOKYO

Oscar ödüllü yapımcı Guillermo del Toro, uzun metraj animasyon yönetme konusunda ilk adımını Pinokyo ile Netflix’te atıyor. Stop-motion olarak hayata geçirilecek proje müzikal türünde olacak ve ünlü yönetmen projenin hem senaryosunu hem de prodüktörlüğünü üstlenecek.

23/10/2018

 

Pinokyo, En İyi Yönetmen ve En İyi Film de dahil olmak üzere kendisine 4 Oscar ödülü kazandıran The Shape of Water’dan sonra Del Toro’nun ilk uzun metraj filmi olacak. Klasikleşmiş Pinokyo masalının yeniden anlatacağı film için dönem olarak 1930’ların İtalya’sı seçildi.  Bu proje aynı zamanda devam eden Netflix & Del Toro işbirliğinin yeni bir aşaması olacak. Del Toro daha önce Netflix için DreamWorks’ün Tales of Arcadia üçlemesinin ilk uyarlaması olan Emmy ödüllü DreamWorks Trollhunters dizisine imza atmıştı. Üçlemenin devamı olan 3Below 21 Aralık’ta ve Wizards da 2019’da ekranlara gelecek. Del Toro aynı zamanda önümüzdeki dönemde Netflix’te izleyeceğimiz Guillermo del Toro Presents: 10 After Midnight’ın da yaratıcısı.

 

Pinokyo konusunda Guillermo del Torro, “Hayatımda ve işlerimde beni animasyonlar kadar etkileyen başka bir sanat formu olmadı, kişisel olarak da Pinokyo kadar derin bir bağ kurduğum başka bir karakter olmadı. Hikayemizde Pinokyo masum bir ruh, babası ise anlayamadığı bir dünyada kaybolup gitmiş özensiz bir baba olarak karşımıza çıkıyor. Çıktığı sıradışı yolculukta Pinokyo’nun, babası ve gerçek dünyaya dair bakış açısı tümüyle değişiyor, algıları açılıyor. Kendimi bildim bileli bu filmi hayata geçirmek istedim. Trollhunters ile elde ettiğimiz muhteşem tecrübeden sonra Netflix’in yetenekli ekibi hayatımın fırsatını bana verip, bu klasik kukla-insan hikayesinin kendi yorumumu dünyanın her yerindeki izleyicilere sunma şansını verdi.” diyor.

 

Şimdiden Netflix'in Guillermo del Torro’nun Pinokyo'sunu Oscar yarışına sokacağı konuşuluyor. Filmle ilgili haberler için bizi takip etmeye devam edin.

 

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018

ROMA