OBAMA ÇİFTİ NETFLIX’LE ANLAŞMA İMZALADI

Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, film ve dizi yapımcılığı gerçekleştirmek üzere Netflix’le el sıkıştı.

24/05/2018

Geçtiğimiz Mart ayında Netflix’in Barrack ve Michelle Obama ile görüştüğü haberlere yansımıştı. Bu iddia sonunda doğrulandı ve bu hafta içerisinde Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre Obama çifti kurdukları Higher Ground Productions adlı şirketinin çatısı altında Netflix’de yayınlanacak talk-şov, dizi, belgesel ve filmleri içermesi planlanan birbirinden farklı içeriklerin yapımcılığını üstlenecek.

 

Barrack Obama işbirliği ile hem kendisinin hem de Michelle Obama’nın Netflix ile ortaklık yapacakları için heyecanlı olduklarını ve insanlar arasında daha fazla empati kurmayı teşvik eden yetenekli, ilham verici ve yaratıcı kişileri yetiştirerek vitrine çıkarmayı ve öykülerini tüm dünyayla paylaşma konusunda onlara yardımcı olmayı umduklarını belirtiyor.


Michelle Obama’nın ise konuyla ilgili düşünceleri şunlar:  "Barack ve ben öykü anlatıcılığının bizlere ilham verme, çevremizdeki dünya hakkında daha farklı düşünmemizi sağlama ve zihnimiz ile kalbimizi diğer insanlara açmamıza yardım etme konusunda büyük bir güce sahip olduğuna daima inandık. Netflix'in sağladığı benzersiz hizmet, paylaşmak istediğimiz türdeki hikâyelerle doğal bir uyuma sahip. Bu heyecan verici yeni ortaklığı başlatmayı iple çekiyoruz."

 

Bu haber sonrasında ABD’de sosyal medyada Trump destekçileri arasında Netflix’i boykot kampanyası başladı. Netflix CEO’su Reed Hastings 2016 ABD Seçimleri’nde Hillary Clinton’ı desteklemiş ve Trump’ın seçilmesi halinde ABD’nin değerlerini yerle bir edeceğini söylemişti. Siyasetten geliyor olsalar da Obama’ların Netflix içeriklerinde siyaset konularına dokunmayacakları belirtiliyor. Çift yapımcılığını üstelenecekleri içeriklerin bazılarında kamera önünde de olacaklar.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018