NIGHTFLYERS’A İLK BAKIŞ

Geçtiğimiz aylarda Game of Thrones’un yazarı George R.R. Martin’ın fantastik bilimkurgu türünde kısa romanı Nightflyers’ın dizi olacağını bahsetmiştik. Amerika’da Syfy kanalında yayınlanacak dizi ülkemizde ise Netflix’te gösterilecek. Diziden ilk görüntüler geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

17/04/2018

“Bu bir uyarıdır. Yardım çağrısı değil. Gemiye binmeyin. Nightflyer’ı Dünya’ya geri götürmeyin.” Tanıtım fragmanındaki replikler bunlardan ibaret. Belki de son zamanlarda revaçta olan bir bilimkurgu/gerilim filminin dizi versiyonu diyebilirsiniz. Ancak dizinin Game of Thrones’un yaratıcısı George R.R.Martin’in eserinden uyarlanıyor olması tüm bu ilginin odak noktası.

 

George R.R. Martin’in aynı adlı kısa romanından uyarlanan dizi, Dünya’nın yok edilmesinin hemen öncesindeki uzak bir gelecekte geçiyor. Konusu şöyle: Uzaylılarla temas kurmak için sekiz bilim insanı ve bir telepati uzmanından oluşan bir grup kaşif galaksinin en gelişmiş gemisi olan Nightflyer’la yolcula çıkarlar. Amaç uzaylılara ait bir gemiyi durdurmaya çalışmaktır.  Hayatta kalmalarının anahtarı ise belki de gemide saklıdır.

 

Yazar George R.R. Martin, Nightflyers’ı uzayda geçen bir korku hikayesi olarak tanımlıyor. Hatta Sapık filminin uzaydaki versiyonuna benzetiyor. 10 bölüm olarak planlanan diziye ait yayınlanan ilk tanıtım fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018