NETFLIX’TEN YENİ ÇİZGİ ROMAN UYARLAMALARI

Kendi sinematik evrenini yaratmak için geçtiğimiz yıl Kick-ass ve Kingsman serilerinin yaratıcısı çizgi roman yazarı Mark Millar’ın şirketi Millarword’u satın alan Netflix, bu satın almanın 1 yıl sonrasında Millar’ın çizgi romanlarından uyarlanacak dizi ve filmleri duyurdu.

30/07/2018

 

İlk etapta Mark Millar ve Millarworld'den bahsedelim. Millar'ın Wanted, Kingsman, Yeniden Doğuş, Empress, Kick-Ass, Jupiter’s Legacy gibi Millarworld çizgi roman serileri, son on dört yılda dünya genelindeki yayın, sinema, giyim, bilgisayar oyunu ve oyuncak sektörlerinde son derece başarılı oldu. Marvel'da çalıştığı dönemde Mark, kendi neslinin en çok satan kitaplarından bazılarını yazmış ve Marvel Sinematik Evreni üzerinde büyük bir etki yarattı. Mark'ın The Ultimates adlı kitabı, Time Magazine tarafından On Yılın Çizgi Romanı olarak adlandırılmıştı. Yine Mark'ın imzasını taşıyan Superman:Red Son serisi ise tüm zamanların en çok satan Superman çizgi romanı unvanını korumakta. 

 

Millarworld'un yapımını gerçekleştireceği Netflix orijinal diziler arasında şunlar yer alıyor:

 

 

Jupiter's Legacy

Farklı nesillerden süper kahramanların bir arada yer aldığı Jupiter’s Legacy, güçlerini 1930'lu yıllarda kazanmış olan, dünyanın ilk kuşak süper kahramanlarının öyküsünü anlatıyor. Netflix ile kısa bir süre önce kapsamlı bir anlaşma imzalayan Steven S. DeKnight (Marvel’s Daredevil, Spartacus, Buffy the Vampire Slayer) dizi sorumlusu ve baş yapımcı olacak. Dizinin diğer baş yapımcıları ise Lorenzo di Bonaventura ve Dan McDermott. DeKnight ayrıca ilk bölümün yönetmenliğini de üstlenecek.

http://netflix.com/jupiterslegacy

 

American Jesus

 

İspanyolca ve İngilizce dillerinde olacak dizi American Jesus bir anda İsa Mesih olarak geri döndüğünü fark eden on iki yaşındaki bir oğlanın öyküsünü anlatıyor. Oğlan suyu şaraba dönüştürmekte, sakatları tekrar yürütmekte ve hatta ölüleri dirilmektedir. Acaba kaderin ona verdiği görevi yerine getirip gelişimi binlerce yıldır devam eden bir çatışmada dünyaya önderlik edebilecek midir? Everardo Gout (Marvel’s Luke CageSacred LiesMarsBansheeAqui En La Tierra) ve Leopoldo Gout (Molly’s Game, Instinct) eş dizi sorumluları ve baş yapımcılar. Everardo Gout ayrıca yönetmenlik de yapacak.

 http://netflix.com/americanjesus

 

Yine Millarworld imzalı olacak orijinal Netflix filmleri ise şöyle: 

 

 

Empress

Kraliçe Emporia kelimenin tam anlamıyla galaksinin en kötü diktatörü olan Kral Morax ile evlidir. Çocuklarıyla birlikte kralın sarayından kaçmalarının ardından Emporia ve ailesi, Morax'tan ve ordusundan bedeli ne olursa olsun saklanmak zorundadır. Bunun için gezegenden gezegene ışınlanmaları gerekse bile. Yazar Lindsey Beer (Kingkiller Chronicle, Netflix için yazdığı Sierra Burgess is a Loser ve DreamWorks Animation için yazdığı Wizards of Once) çizgi romanı filme uyarlıyor. 

 

http://netflix.com/empress 

Huck


Sakin bir sahil kasabasında yaşayan Huck, özel yeteneklerini kullanarak her gün bir iyilik yapar. Komşuları ise bunun karşılığında onun yeteneklerini gizli tutar. Ancak yeni gelen bir komşunun medyayı bundan haberdar etmesiyle ortalık birbirine girer ve Huck, her şeyi değiştirecek bir maceraya atılmak zorunda kalır. Ted Melfi (Gizli Sayılar, Benim Komşum bir Melek) , çizgi romanı filme uyarlıyor.

 

http://netflix.com/huck

Sharkey The Bounty Hunter

Yeni ve müthiş bir bilim kurgu evreninde geçen filmde mavi yakalı ödül avcısı Sharkey, dondurma kamyonetinden dönüştürülmüş, roketle çalışan aracıyla galakside suçluların izini sürüyor. Sharkey the Bounty Hunter önümüzdeki yıl Millarworld/Netflix çizgi romanı olarak uyarlanacak ve yayınlanacak. Yazar Michael Bacall (Scott Pilgrim Dünyaya Karşı, Liseli Polisler), filmin senaryosunu yazıyor. Yine Mark'ın imzasını taşıyan Superman:Red Son serisi ise tüm zamanların en çok satan Superman çizgi romanı unvanını koruyor.

 

http://netflix.com/sharkeythebountyhunter

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018