NETFLIX’İN İLK TÜRK DİZİSİNDE SON DURUM

Geçtiğimiz Mayıs ayında açıklanan Netflix’in ilk Türkçe orijinal dizisi projesiyle ilgili hazırlık süreci devam ediyor. Yılın en çok beklenen işlerinden biri olan diziyle ilgili son gelişmeleri sizin için derledik.

12/02/2018

Netflix’in geçtiğimiz Mayıs ayında duyurduğu Türk yapımı ilk orijinal dizisinde başrolde başarılı oyuncu Çağatay Ulusoy’un olacağı ve 10 bölümlük dizide Osmanlı ve Türk efsanelerinin yanı sıra tarihten esinlenen aksiyon dolu bir kahramanlık hikayesinin anlatılacağı açıklanmıştı.Dizinin bu yıl içerisinde Netflix’te yayınlanması planlıyor ancak tahminimizce senaryo ya cast nedeniyle çekimlerin başlaması gecikti.

 

Çağatay Ulusoy projede yer almayı kabul ettikten sonra 4 aylık bir oyunculuk eğitimi nedeniyle Amerika’ya gitmişti. Bu süre içerisinde Ulusoy’a eşlik edecek kadın oyuncu ile ilgili bir sürü isim yazılıp çizildi. Bu isimler arasında Serenay Sarıkaya, Melisa Aslı Pamuk, Cansu Dere, Burcu Biricik, Neslihan Atagül, Farah Zeynep Abdullah’nın olduğu iddia edilse de gelen son haberlere göre bu ismin Leyla Lydia Tuğutlu olmasına karar verildi. Ünlü oyuncu daha önce “Delibal” filminde de Çağatay Ulusoy’la başrolü paylaşmıştı.

 

Dizi, özel güçleri olduğunu keşfeden genç bir adama odaklanıyor. İstanbul'u yıkmakla tehdit eden karanlık güçler ortaya çıktığında bu genç, bir grup arkadaşıyla iş birliği yaparak kenti ve tüm insanlığı korumak üzere özel güçlerini kullanmak zorunda kalacak. Dizi, İstanbul'un zengin kültürel tarihini anlatarak izleyicileri sürükleyici bir yolculuğa çıkaracak.

 

Dizinin yapımcılığını Vatanım Sensin, İstanbullu Gelin ve Gülizar dizilerinin yapımcısı O3 Medya üstleniyor.  Dizinin senaryosunu yazan isimler ise Behzat Ç. dizisiyle tanınan Ercan Mehmet Erdem ve Ezel, Suskunlar gibi başarılı projelere imza atmış Pınar Bulut olacağı açıklanmıştı ancak bahsettiğimiz senaryo krizi sonrasında aynı isimlerle mi projeye devam ediliyor şu an net bir bilgimiz yok. Son olarak yine henüz teyit edilmeyen önemli iki ayrıntı daha verelim. Dizinin ilk üç bölümünün yönetmeninin Can Evrenol olacağı ve kadroya daha önce Medcezir dizisinde Çağatay Ulusoy’la birlikte rol alan Hazar Ergüçlü’nün de katıldığı iddia ediliyor.

 

Gelişmeler için takipte kalın.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018