NETFLIX VE PATİLER

Netflix yine ilginç kullanıcı istatistikleriyle karşımızda. Netflix üyeleri arasında yapılan araştırmaya göre kullanıcıların en iyi Netflix partnerleri dört ayaklı dostları! Hatta birlikte Netflix izlemek için evcil hayvanlarına rüşvet yediren veya dizi ve filmler hakkında konuşarak onları oyalamaya çalışanlar bile var.

11/04/2018

Netflix’in yeni araştırmasına göre dünya genelinde Netflix izleyicilerin yüzde 58’i en çok tüylü ev arkadaşlarıyla dizi maratonu yapmaktan keyif alıyor. Türkiye’de bu oran daha da yüksek; Türk Netflix izleyicilerinin yüzde 66’sı “En iyi Netflix partneri patili dostum” diyor.

Araştırmada Türkiye ile ilgili çıkan diğer istatistikler şöyle. Türkiye’deki evcil hayvan sahibi kullanıcıların yüzde 76’sı patilerle birlikte Netflix seyrediyor, hatta yüzde 69’u sadece tüylü dostlarıyla vakit geçirebilmek için ekran karşısına geçtiğini söylüyor. Ankete katılanların yüzde 35’i, ürkütücü veya üzücü bir sahne izlerken, evin patilerine sarılarak rahatladığını söylüyor. Yüzde 21’si ise onlarla izledikleri yapım hakkında konuşuyor.

 

Çoğu kez tüylü dostlar  dizi ve film izlemekten sıkılıp başka şeyler yapmak istiyor. Böylesi “acil durum”larda ise Netflix kullanıcılarının yüzde 23’ü tüylü ev arkadaşlarına “rüşvet mama yedirmek”ten sakınmıyor. Ne var ki bazen rüşvet de kar etmiyor, patiler izledikleri yapımı beğenmiyor. O zaman da Türkiye’deki Netflix seyircilerinin yüzde 19’u çaresizce havlu atıp ekranı karartıyor. Bu konuda da Türkler yine dünya ortalamasının üzerinde performans gösteriyor. Dünyada evcil hayvanının sevmediğini düşündüğü içeriği kapatanların oranı yüzde 12.

 

Köpek sahipleri aksiyon, kedi sahipleri ise bilim kurgu seviyor

Peki araştırmaya göre izleyiciler kedi veya köpekleriyle  en çok hangi yapımları izliyorlar? Netflix & Patiler Araştırması’nın global verileri bunun da yanıtını veriyor: Köpek sahipleri daha çok Narcos ve Marvel’s Daredevil gibi aksiyon dolu yapımları birlikte izlerken, kedi sahipleri Black Mirror ve Star Trek: Discovery gibi bilim kurguları tercih ediyor. Kuş sahipleri ise daha çok Love ve benzeri komedilere yöneliyor. Tüm evcil hayvan sahiplerini bir araya getiren tek yapım ise tahmin edebileceğiniz gibi Stranger Things.


*9 - 25 Ocak tarihleri arasından gerçekleştirilen Netflix & Patiler Araştırması Türkiye’nin de dahil olduğu 26 ülkede evcil hayvanlarıyla birlikte Netflix izleyen yetişkin Netflix kullanıcılarının katılımıyla gerçekleştirilmiş ve 50 binden fazla yanıt değerlendirilmiştir. Haberde kullanılan görseller Netflix sayfasından alınmıştır.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018