NETFLIX MUDBOUND İLE OSCAR’A GÖZ KIRPIYOR

Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren yönetmen Dee Rees (Pariah) son filmi Mudbound’la Sundance Film Festivali’nde büyük övgüler almıştı. Netflix’in bu yılki Oscar için en büyük adayı olarak gösterilen yapımın fragmanı da kendisi kadar iddialı!

30/11/2017

Pariah’la birlikte 2011’de dikkatleri üzerine çeken genç yönetmen Dee Rees, daha önce Bessie ile Altın Küre ve Emmy törenlerinde epeyce konuşulmuştu. Dee Rees’in son bombası Mudbound Hilary Jordan’ın aynı adlı romanından uyarlama. 17 Kasım’da Netflix üzerinden yayınlanacak filmin oyunca kadrosunda Carey Mulligan, Jason Clarke, Mary J. Blige, Rob Morgan, Jonathan Banks, Jason Mitchell ve Garrett Hedlund gibi isimler yer alıyor.

 

Netflix en son Idris Alba’nın Beasts of No Nation filmi ile geçtiğimiz senenin ödül sezonunda bolca konuşulmuştu. Bu sene ise aynı etkinin adayının Mudbound olması bekleniyor. Film 2. Dünya Savaşı sırasında Mississipi kırsalında tarla süren iki ailenin (biri siyah, biri beyaz) hikayesini anlatıyor.

 

Filmin hem yönetmeni hem de yazarlarından bir tanesi olan Dee Rees tarihte Oscar adaylığı olan ilk Afrikalı – Amerikan kadın yönetmen olacak. Mudbound’un çok beğenilen fragman linkine buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 12 OCAK 2018

75.ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

VİZYONA GİREN FİLMLER - 5 OCAK 2017