NATALIE PORTMAN’IN MERAKLA BEKLENEN FİLM NETFLIX’TE

Natalie Portman’ın başrolünde olduğu bilimkurgu filmi Annihilation, Türkçe adıyla Yok Oluş’u sinemada izlemek için sabırsızlanıyorsanız boşuna beklemeyin. Film sadece Amerika, Kanada ve Çin’de sinemalarda gösterilecek. Diğer ülkelerde ise 11 Mart’ta Netflix’te yayınlanması bekleniyor.

20/02/2018

 

Yanlış duymadınız. Artık vizyona girmesini beklediğiniz o film belki Netflix’te yayınlanacak olabilir. Olayın çıkış noktası Paramount Pictures’ın Netflix’le masaya oturmasıyla başlıyor. Netflix’in orijinal içerikler konusuda ne kadar hırslı olduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz Ekim ayında Netflix’in İçerik Yöneticisi Ted Sarandos 2018 yılı için kataloglarındaki içeriklerin yüzde ellisini orijinal yapmayı planladıklarını ve sırf film ve anime serileri için 8 milyar dolar bütçe ayırdıklarını söylemişti. Görünüşe göre önce Bright, sonra Cloverfield Paradox’la başlayan Netflix orjinal film furyası yıl boyunca yenileri eklenerek çoğalacak gibi duruyor.

 

Yok Oluş; Ex Machina ve 28 Gün Sonra gibi filmlerin yönetmeni Alex Garland ve Jeff VanderMeer imzalı, büyük ilgi gören ve çok satan Southern Reach Üçlemesi'nden uyarlanan bir film. Başrolde Natalie Portman dışında Oscar Isaac, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Gina Rodriguez ve Tuva Novotny gibi isimler var.

 

Filmin uluslararası gösterim haklarının Netflix’e satılması konusunda yönetmen Alex Garland’ın karışık duyguları var. Filmi sinemada izlenmesi için yapmıştık diyor Garland. Bu noktada filmin en azından Amerika’da vizyona girecek olmasından memnun. Öte yandan da diğer ülkelerde de gişe konusunda bir stres yaşamayacak olmamaları ve filmin kısa sürede daha fazla insana ulaşacağı gerçeği de onu sevindiriyor.

 

Henüz duymamış olanlar için filmin konusundan bahsedelim. Biyolog ve eski asker Lena, Amerikan kıyı şeridi boyunca genişleyen uğursuz ve gizemli bir fenomen olan X Bölgesinin içinde olduğu sırada kocasının başına ne geldiğini bulmak üzere bir göreve katılır. İçeri giren keşif ekibi, hem hayatlarını hem de akıl sağlıklarını tehdit eden, güzel olduğu kadar tehlikeli ve mutasyona uğramış bir tabiata ve canlılara ev sahipliği yapan bir dünya keşfeder.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018