LEGION

Netflix’in Marvel dizilerini şimdilik unutun. İlk sezonuyla büyük beğeni toplayan ve geçtiğimiz hafta 2.sezonuyla ekranlara dönen FX-Marvel ortak yapımı olan X-men spin-off’u Legion şu an televizyonda izleyebileceğiniz en innovatif dizi.

10/04/2018

Diğer Marvel ve süper kahraman dizilerinin aksine Legion’daki aksiyonun çoğu bir çeşit kişilik bölünmesi sorunu olan süper beyinli bir mutantın zihninin içerisinde geçiyor. Bu da diziyi ilginçleştiren asıl nokta, yani ana karakterin zihninin içerisinde yaşananlar sizi bilinmeyen dünyalara götürüyor. Dizinin başarısındaki en önemli isim yapımcısı ve senaristi olan aynı zamanda Fargo dizisinin de yaratıcısı olan Noah Hawley.

 

Diziyi henüz izlememiş olanlar için kısaca hikayeden bahsedelim.  David Keller, çocukken şizofreni teşhisi konduğu için gençliğinin çoğunu akıl hastanesinde geçirmiş, 30’larının başında genç bir adam. Syd karakterinin hikayeye girmesiyle birlikte işler karışmaya başlıyor. Güzel ve gizemli bir kadın olan Syd, David’i kendine çekiyor ve beraber vakit geçirmeye başlıyorlar. Syd ile yakınlaşmasından sonra David, gördüğü halüsinasyonların ve duyduğu seslerin aslında gerçek olabileceğini fark ediyor. Hastaneden kaçan David, ablasının evine sığınıyor fakat Syd’in hayatına tekrar girişi ile yepyeni ve imkanlarla dolu bambaşka bir dünyaya gözlerini açıyor.

 

Marvel dizilerinin kalite olarak sinema filmlerinin yanına yaklaşamadığı bir dönemde Legion adeta bünyelere ilaç gibi geliyor. Dizi yeni bölümleriyle Amerika’yla aynı anda ülkemizde Fox Life kanalında yayınlanıyor. 2.sezona ait tanıtımı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018