KÜRK MANTOLU MADONNA

Sabahattin Ali’nin kült romanı ‘Kürk Mantolu Madonna’nın filminin yönetmeni olarak yapım şirketinin Fatih Akın’la anlaştığı konuşuluyor.

12/04/2018

Sabahattin Ali’nin ülkemizde ve dünyada çok satan unutulmaz eseri Kürk Mantolu Madonna’nun yapım hakları Ay Yapım tarafından satın alınmıştı. Sinema filmi olarak düşünülen projenin senaryo çalışmaları ise Ece Yörenç tarafından yapılacağı açıklanmıştı. Ay Yapım projeye ortak olarak The Weinstein Company ile masaya oturmuş ve anlaşma sağlamıştı. İlk etapta romandaki Maria Puder rolünün Beren Saat tarafından oynanması düşünülürken sonrasında Marion Cotillard ismi öne çıkmıştı. Bu sırada The Weinstein Company şirketinin başındaki isim Harvey Weinstein’e yönetilen taciz suçlamaları ve sonrasında yaşanan skandallar üzerine The Weinstein Company projeden çekilmişti.

 

O günden beri projeyle ilgili herhangi bir haber gelmezken haftanın başında Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu, Kürk Mantolu Madonna’nın filminin Fatih Akın tarafından çekileceğini yazdı. Bu haber henüz resmi olarak onaylanmasa da Fatih Akın ismi sinemaseverleri heyecanlandırmaya yetti. Ay Yapım’ın Fatih Akın ismini seçmesinde başarılı yönetmenin bu yıl Paramparça filmi ile En İyi Yabancı Dilde Film dalında Altın Küre ödülünü almasının payının büyük olduğunu düşünüyoruz.

 

Projeyle ilgili gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

 

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018