JACK RYAN

Amerikalı yazar Tom Clancy’nin romanından uyarlanan Jack Ryan dizisi 31 Ağustos’ta Amazon Prime Video’da yayınlanmaya başlayacak. Merakla beklenen dizinin başrolünde Hollywood’un popüler isimlerinden John Krasinski var.

27/08/2018

 

Jack Ryan ismi sinemaseverlere yabancı gelmeyecektir. Bundan önce Alec Baldwin, Harrison Ford ve Ben Affleck tarafından canlandırılan Jack Ryan karakterini en son 2014 yapımı Jack Ryan: Shadow Recruit adlı filmde Chris Pine canlandırmıştı.  Yeni Jack Ryan’ımız ise The Office dizisinden tanıdığımız ve en son hem başrolde olup hem de yönetmenliğini üstlendiği yılın en başarılı korku filmleri arasında gösterilen Sessiz Bir Yer filmi ile Hollywood’da adeta sükse yapan John Krasinski. Bu rol kendisine ilk teklif edildiğinde menajeri Krasinski’nin TV projesi düşünmediği belirtmiş. Lost dizinin de senaristlerinden olan Carlton Cuse  ve Graham Rolland ünlü oyuncuya ilk dört bölümün senaryosunu gönderdiklerinde ise Krasinski’nin fikrini değiştirmeyi başarmışlar.

 

 

Dizinin konusu şöyle: Jack Ryan, CIA’in terör finansmanı ve silahlarla ilgili olan departmanında masa başında çalışan bir analist. Araştırmaları ve şüpheli banka transflerleri onu Bin Laden kadar tehlikeli olduğunu düşündüğü Suleiman’a yönlendiriyor. Ve bir anda kendini Avrupa’dan Orta Doğu’ya uzanan macera dolu bir yolculukta buluyor.

 

 

Jack Ryan kötü adamları yumruklayan ve gerektiğinde helikopterden bile atlayabilen bir karakter. Dolayısıyla John Kranski’nin oldukça formda olması ve bunun için de yoğun olarak spor yapması gerekmiş. Dizinin henüz yayınlanmadan ikinci sezon için onay aldığını ve ikinci sezon çekimlerinin an itibariyle başladığını not edelim.Bu nedenle Krasinski'nin bir süre daha formunu koruması gerekecek.

 

Dizide Türk asıllı Alman oyuncu Numan Acar ve Kaan Urgancıoğlu da konuk oyuncu olarak yer alıyor. İlk sezonu 8 bölümden oluşacak Paramount Television ve Amazon ortak yapımı olan dizinin ilk sezonu 31 Ağustos’ta Amazon Prime Video’da yayınlanacak.

 

Amazon Prime Video platformuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018