INSTAGRAM’DA BU YIL HANGİ DİZİLER KONUŞULDU?

Instagram’da bu yıl en çok etkileşim yaratan TV dizileri açıklandı. Listenin başında yedinci sezonuyla tekrardan izleyicileri ekrana kilitlemeyi başaran Game of Thrones var.

28/11/2017

Tüm dünyada reytingler TV sektöründe halen en belirleyici gösterge konumunda. Fakat bir TV şovunun sosyal medyada ne kadar konuşulduğu da gün geçtikçe önem kazanıyor.  Bunu teşvik etmek isteyen popüler sosyal medya platformları da artık geleneksel olarak Aralık ayında tüm yıl boyunca en çok konuşulan, paylaşılan ve öne çıkan içerikleri bir liste şeklinde paylaşıyorlar.

 

En popüler sosyal medya platformlarından Instagram’ın paylaştığı bu yıl en çok iletişim yaratan beş TV dizisini sizin için listeledik.

 

Game of Thrones

 

Listenin en başında Game of Thrones’u görmek kimse için şaşırtıcı olmasa gerek. Temmuz ayı içerisinde yayınlanmaya başlayan yedi bölümlük yedinci sezonu ile reyting rekorları kıran dizi aynı zamanda sosyal medyayı da salladı. Dizinin sekizinci ve final sezonuyla 2019 yılında ekranlara geri dönmesi bekleniyor.

 

 

Shameless

 

Henüz izlememiş olanlar varsa kesinlikle tavsiye ettiğimiz Shameless, sekiz kişilik birbirinden ayrı ve ilginç karakterleri barındıran Gallagher ailesinin hikayesini anlatıyor. Anneleri uzun zaman önce kendilerini terk etmiş, babaları tam bir alkolik olan ve her birinin birbirinden ilginç özellikleri ve tercihleri olan bu altı gencin hikayesi oldukça eğlenceli. Kasım ayında 8.sezonuyla ekranlara dönen dizi bu yıl boyunca yedinci ve sekizinci sezonuyla konuşuldu. Dizinin yerli uyarlamasının da Bizim Hikaye adıyla şu an Fox TV ekranlarında da olduğunu not düşelim.

 

 

Teen Wolf

 

Genç kurtadamların hikayesini anlatan MTV’nin fenomen dizisi Teen Wolf bu yıl yirmi bölüm süren altıncı ve final sezonuyla ekranlardaydı. Dizi Ocak ayında yaklaşık altı ay süren bir sezon arası verip Eylül ayında yüzüncü bölümle ekranlara veda etti.

 

 

Spongebob Squarepants

 

Listenin sürpriz ismi Sünger Bob ve arkadaşları. Sadece çocuklar değil yetişkinlerin de takip ettiği eğlenceli dizi bu yıl onbirinci sezonuyla ekranlardaydı.

 

 

13 Reasons Why

 

Jay Asher’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan 13 Reasons Why şüphesiz bu yıl Netflix’in en hit ve en çok konuşulan dizisi oldu ve ikinci sezon için onayı aldı. Henüz izlemeyenler için dizinin konusundan kısaca bahsedelim. 17 yaşındaki lise öğrencisi Hannah Baker intihar etmiştir. Lisenin parlak öğrencilerinden Clay Jensen bir süre sonra kapısının önünde bir kutu bulur. Bu kutuda eski kasetler vardır. Hannah’ın sesiyle kaydedilen bu kasetler onu ölüme adım adım götüren sebepleri sıralamaktadır.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018