HAN SOLO’DAN İLK FRAGMAN YAYINLANDI

Çok çok uzak bir galakside, en çok sevilen kötü karakterlerin olduğu “Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi”nde Milenyum Şahini’ne binip macera dolu bir yolculuğa çıkıyoruz. Star Wars evreninin en sevilen karakterlerinden önceki filmlerde Harrison Ford tarafından canlandırılan Han Solo’nun gençliğine odaklanacak film için geri sayım başladı.

08/02/2018

Filmde Han Solo’nun gençliğini Alden Ehrenreich oynuyor. Amerikalı aktör, Han Solo rolü için uzun süren bir seçme süreci sonunda 2500 kişi arasından seçilmişti. Eminiz birçoğunuz kendisinin ismini yeni duymuş olacaksınız. Elbette kadroda çok popüler olan oyuncular da var. Game of Thrones’daki Khaleesi rolüyle tanıdığımız Emilia Clarke, Woody Harrelson ve Atlanta dizisinden tanıdığımız Donald Glover kadrodaki yıldız üçlü. Donald Glover’ın da Lando Calrissian karakterinin gençliğini canlandırdığını not düşelim.

 

Bilmeyenler için filmin yapım sürecinde yaşanan yönetmen krizinden biraz bahselim. Proje başlangıcında yönetmenlik koltuğunu 21 Jump Street ve Lego Movie filmleriyle bilinen Phil Lord ve Chris Miller paylaşıyordu. Hatta hatırlarsanız Şubat 2017’de filmin çekimlerinin başlamasıyla aşağıda görebileceğiniz basınla paylaşılan ilk karede iki yönetmen başroldeki oyuncularla birlikte neşeli bir poz vermişti. Haziran 2017’de ise Lucasfilm’den gelen şok bir açıklamayla Lord ve Miller’ın kreatif farklılıklar nedeniyle projeden çıkarıldığı duyuruldu. Net bir açıklama gelmese de perde arkasında iki yönetmenin Lucasfilm’in başındaki Kathleen Kennedy ve senarist  Lawrence Kasdan ile anlaşamadıkları ve bu nedenle projeden çıkartıldıkları konuşuldu. Boşalan yönetmenlik koltuğuna ise Ron Howard getirildi ve çekimler tamamlandı.

 

Lawrence Kasdan ile oğlu Jon Kasdan'ın senaryosunu yazdığı filmde genç Han Solo'nun tehlike yeraltı suç dünyasındaki maceraları sırasında yolunun uzun süre yoldaşı olacak olan Chewbacca ve Lando Calrissian gibi Star Wars evreninin sevilen karakterleriyle kesişmesini izleyeceğiz. Merakla beklenen Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, 25 Mayıs 2018 tarihinde vizyona girecek.

 

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018