GLASS

Başrollerinde James McAvoy, Bruce Wills, Samuel L. Jackson, Anya Taylor-Joy ve Sarah Paulson’ın rol alacağı merakla beklenen Glass filminden ilk fragman yayınlandı.

23/07/2018

 

 

Glass, M. Night Shyamalan’ın Unbreakeable ve Split’den sonraki üçlemesinin son halkası olacak. 2017 yapımı Split/Parçalanmış'ı henüz izlememiş olanlar için ilk filmden biraz bahselim. James McAvoy'un canlandırdığı Kevin kanıtlanmış 23 kişiliğe sahip biri olsa da geride, hala yüzeye çıkmamış ve diğer herkese hükmetmek üzere çıkmaya hazır bekleyen bir kişiliği kalmıştı. Casey (Anna Taylor-Joy) tarafından üç genç kızı kaçırmak zorunda bırakılan Kevin, zihnindeki odacıklar arasındaki duvarlar parçalanmaya başlarken hem içindeki kişilikler hem de etrafındakiler arasında hayatta kalmak için bir savaş başlatıyordu.

Yönetmen M. Night Shyamalan ilk olarak Kevin karakterini 2000 yılı yapımı Unbreakable/Ölümsüz filminde yer vermeyi düşünmüş ancak sonra hikayeye tam oturmadığı için vazgeçmiş. Split'in üzerinde çalışırken de bu filmin bir yandan Unbreakable'la bağlantılı olmasını planlarken bir yandan da tamamen bağımsız bir devam filmi olmasını istemiş. Split sonrasında önümüzdeki yıl başında vizyona girecek Glass ile yönetmen Shyamalan’ın yaklaşık 20 yıl süren üçleme projesi de tamamlanmış olacak.

 


Glass’ta Bruce Wills tarafından canlandırılan doğaüstü güçlere sahip bir güvenlik görevlisi olan David Dunn’ın bu güçlerini, 23 farklı kişiliği olan Kevin Wendell Crumb‘ı takip etmek için kullandığı maceralı yolculuk anlatılacak. Glass’ın vizyon tarihi 18 Ocak 2019 olarak duyuruldu.


Filmin yayınlanan ilk fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018