GALAKSİNİN KORUYUCULARI BÖLÜM 3 ASKIYA ALINDI

Marvel Sinematik Evreni’nin en beğenilen serilerinden Galaksinin Koruyucuları ile ilgili kriz büyümeye devam ediyor. Yönetmen James Gunn’ın Disney tarafından işine son verilmesinin ardından bu sefer de üçüncü film projesinin tamamen askıya alındığı haberi geldi.

24/08/2018

 

 

Galaksinin Koruyucuları serisinin üçüncü filminin çekimlerinin önümüzdeki yıl tamamlanıp 2020 yılında vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak son birkaç ay süre zarfında yaşananlar nedeniyle ön prodüksiyon sürecinde çalışan ekibin şu an için dağıtıldığı ve projenin süresiz olarak askıya alındığı belirtiliyor.

 

İlk iki filmin yönetmeni James Gunn geçtiğimiz Temmuz ayında Twitter’da Amerikan başkanı Trump’ı ve onu destekleyenleri eleştiren paylaşımlarda bulunmasının ardından Trump destekçilerinin hedefindeki isim olmuştu. Yönetmenin bir açığını yakalamak isteyen Trump destekçileri, Gunn’ın geçmiş iletilerini inceleyip yaklaşık 10 yıl kadar önce paylaşmış olduğu ve pedofili ile ilgili bir şaka içeren tweet’ini ortaya çıkarmıştı. Bu paylaşımın medyada büyük yankı bulmasının ardından Disney Stüdyoları yönetmen James Gunn’la yollarını ayırdıklarını açıklamıştı. Galaksinin Koruyucuları filminin yıldızları ise bu olaya tepki göstererek her ne kadar Gunn’ın geçmişteki şakasını doğru bulmasalar da sosyal medyadaki linç kültürünün son bulmasını ve Gunn’ı desteklediklerini belirten bir mektup yayınlamışlardı. Aynı zamanda Marvel fanları da bir imza kampanyası başlatarak Disney’den Gunn’ı tekrar işe almasını istemişlerdi.

 

 

Galaksinin Koruyucuları yıldızları arasında en büyük tepki Drax karakterini canlandıran Dave Bautista’dan gelmişti. Disney’in bu hareketini mide bulandırıcı bulduğunu söyleyen ünlü oyuncu James Gunn’sız bir Galaksinin Koruyucuları filminde oynamak istemediğini eğer zorunda kalırsa bunun sadece var olan sözleşmesi sebebiyle olacağını belirtmişti. Ünlü oyuncu Twitter hesabından Disney’i eleştiren paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor.

 

Bu gelişmeler karşısında Disney’in geri adım atmasını beklense de stüdyonun başındaki isim Alan Horn’un James Gunn ile son bir kez toplantı yaptığı ve fikrini değiştirmediği konuşuluyor. Görünüşe göre Galaksinin Koruyucuları yoluna yeni bir yönetmen ile devam edecek gibi gözüküyor. Filmle ilgili gelişmeler için takipte kalın! 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018