GAL GADOT

Haftasonu çıkan haberlerde Wonder Woman’ı canlandıran ünlü oyuncu Gal Gadot taciz suçlamalarının yönetildiği isimlerden Brett Ratner’la bir daha çalışma ihtimaline karşın ‘‘Ya Ratner’la çalışmazsınız ya da Wonder Woman’ı oynacak başka bir oyuncu bulursunuz’’ şeklinde rest çektiği duyurulmuştu. Ancak gelen vizyon tarihi açıklaması sonrası bu haberin doğru olup olmadığı merak konusu. Wonder Woman 2, 1 Kasım 2019’da vizyonda olacak.

14/11/2017

Haberi duymayanlar için özet geçelim. Harvey Winston’la başlayan ve dalga dalga yayılan Hollywood’daki taciz suçlamalarının yöneltildiği isimlerden biri Bitirim İkili, X-Men: Son Direniş ve Kızıl Ejder gibi gişe filmlerinin yönetmeni Brett Ratner’dı. Altı kadın tarafından taciz suçlaması yöneltilen Brett Ratner aynı zamanda RatPac-Dune Entertainment adlı yapım şirketinin de sahibi. Dünya çapında 819 milyon dolar gişe hasılatı yapan Wonder Woman filminin de yapımcıları arasında.

 

Gal Gadot

 

İkinci Wonder Woman filmi için taciz suçlamaları öncesinde yapılan anlaşmada da Ratner’ın yapım şirketinin de projede olması Wonder Woman rolünde izleyicilerin büyük ilgisini kazanan ünlü oyuncu Gal Gadot’un tepkisine yol açıtığı iddia edilmişti. Gelen haberlere göre yapımda herhangi bir şekilde Ratner’ın olması halinde Gal Gadot projede yer almayacağını şeklinde rest çektiği konuşuluyordu.

 

Brett Ratner

 

Deadline’a göre bu doğru olmayan bir haber. Yayına göre Gal Gadot’ ile çoktan anlaşıldı ve zaten ikinci filmde de Ratner projeye dahil değildi. Haber doğru olmasa bile bunun konuşuluyor olması Hollywood’da erkek egemen zihniyetinin yavaş yavaş değişmeye başladığının da bir sinyali. Brie Larson’lu Captain Marvel ve Margot Robbie’li Harley Quinn filmleri henüz çıkmadığından Wonder Woman an itibariyle bir kadın süper kahramanın başrolde olduğu ve gişede oldukça başarılı olmuş ilk ve tek film. Şu ana kadar Wonder Woman dışında Batman vs. Superman ve 17 Kasım’da vizyona girecek Justice League’de aynı karakteri canlandıran Gal Gadot’un bu resti gerçek bile olsa bu noktada stüdyonun ünlü oyuncuyu geri çevirme gibi bir ihtimali olacağını düşünmüyoruz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018