CAPTAIN MARVEL

8 Mart’ta vizyona girecek Captain Marvel, Marvel Sinematik Evreni’ndeki ilk kadın süper kahraman filmi olma özelliğini taşıyor. Oscar ödüllü oyuncu Brie Larson’un başrolünde olduğu film için beklenti büyük!

14/09/2018

 

 

Marvel Sinematik Evreni’nin 21.filmi olacak Captain Marvel aynı zamanda ilk kez yanlız başına bir kadın süper kahramana ait bir film olma özelliği de taşıyor. Geçtiğimiz senelerde Marvel filmlerinde Black Widow, Gamora, Wasp ve Scarlet Witch gibi kadın kahramanlar olmuştu ama hiçbirinde bu karakterler filmin isminde tek başlarına yer almamışlardı. Ta ki Captain Marvel’a kadar.

 

Marvel takipçileri Captain Marvel’ı Avengers: Infinity War filminin sonunda Nick Furry’nin acil yardım çağrısında bulunduğu gizemli karakter olarak hatırlayacaklardır. Marvel Comics’in ilk kez 1968 yılında okuyucularla tanıştırdığı Carol Danvers (namıdiğer Captain Marvel) radyasyon kazası sonucunda uzaylı Kree ırkı tarafından yapılan bir makinenin bilinmeyen enerjisinin altına kalarak insanüstü güçler kazanan bir karakter.  Kendisi Marvel Studios’un başında olan Kevin Feige’ye göre Marvel Sinematik Evreni’nin en güçlü karakteri. Tahmin edeceğiniz üzere bu süper güçlü Captain Marvel karakterini canlandıracak Brie Larson içinde boks, güreş ve judonun olduğu 9 aylık ciddi bir antrenman programını tamamlamış.

 

 

Brie Larson 2015 yılında Room filmindeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülüne layık görülmüştü. Özgeçmişinde blockbuster olarak adlandırılan gişe filmlerine görmeye çok da aşina olmadığımız Brie Larson ilk başta biraz ikilemde kalsa da sonunda Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olmayı kabul etmiş. Filmin yönetmen koltuğunda ise iki isim oturuyor: Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisi. Marvel’ın ilk solo kadın süper kahraman filminde yönetmen koltuğunda bir kadının da olması doğru bir hareket. Marvel, benzer bir durumun Wonder Woman açısından nasıl sonuçlandığının farkında. Eğer Captain Marvel’ın  Wonder Woman ve Black Panther gibi gişe rekorları kırması durumunda yakın gelecekte daha fazla kadın süper kahraman filmi görmeye hazır olun.

 

 

Film, Carol Danver’ın süper güçlere sahip olmasından sonra Dünya’daki hayatını geride bırakarak Jude Law’ın canlandırdığı esrarengiz komutanın ordusu olan Starforce’a katılması ile başlıyor. Ancak Carol Danvers çok geçmeden kendisi geçmişiyle ilgili sorularıyla birlikte tekrar Dünya’da buluyor ve şekil değiştirme özelliğine sahip olan Skrull’larla mücadele etmek zorunda kalıyor.

 

Filmin ilk fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Marvel filmleriyle ilgili haberler için bizi takip etmeye devam edin.


Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018