BLACK MIRROR İNTERAKTİF BÖLÜM İLE GELİYOR

Netflix’in en popüler dizilerinden Black Mirror’ın 5.sezonunun Aralık ayında yayınlanması bekleniyor. Henüz resmi olarak açıklanmasa da gelen haberlere göre Netflix, dizinin yeni sezonu için interaktif bir bölüm üzerinde çalışıyor. Bu interaktif bölümde izleyiciler bir bölümde hikayenin sonunu kendileri belirleyebilecekler.

10/10/2018

 

Yayınladığı her sezonuyla olay yaratan ve teknolojinin toplum üzerindeki olumsuz etkilerini distopik bir şekilde anlatarak çoğu kez izleyiciyi ters köşeye yatıran Black Mirror dizisinin yeni sezonu için geri sayım başladı. Henüz resmi tarih açıklanmasa da çok büyük ihtimalle 5.sezonun Aralık ayı içerisinde Netflix’te yayınlanması bekleniyor.

 

Bloomberg’in haberine göre izleyicilerini cezbetmek için yeni yollar deneyen Netflix, dizinin 5.sezonu için interaktif bir bölüm hazırlığı içerisinde. Son yıllarda “kendi maceranı kendin seç” tarzındaki oyunların popüler olmasının sonucu olarak ortaya çıkan “interaktif TV” konsepti üzerinde çalışan Netflix bunu ilk kez “Çizmeli Kedi’nin Maceraları” adlı çizgi filmde denedi. Şu an yayında olan çizgi filmde hikayenin akışı ile ilgili izleyicilerden bir seçim yapılması isteniyor ve bu seçimlerden herbiri farklı bir sonla bitiyor. Aynı konsept Black Mirror’ın bir bölümü için de denenecek fakat şüphesiz Black Mirror’daki hikaye akışı bir çizgi filmden çok daha komplike olduğu için şimdilik sadece bir bölümün interaktif olarak yayınlanması planlanıyor.

 

İzleyicilerin bu interaktif konsepte ilgi gösterip göstermeyecekleri Netflix açısından oldukça önemli çünkü henüz proje aşamasında olan birkaç içerik için de aynı konseptin uygulanması planlanıyor. Netflix’in en önemli rakibi HBO da interaktif TV konseptine yatırım yapanlardan. Sharon Stone’un başrolünde olduğu Mosaic dizisinin tanıtımı ile interaktif bir uygulama geliştiren HBO, bu uygulamada hikayeyi dizideki her karakterin bakış açısından yansıtarak izleyicilere dizinin tanıtımı yapmıştı.

 

İnteraktif TV uygulamaları önümüzdeki senelerde artarak devam edecek mi, ülkemizdeki örneğini ne zaman görebileceğiz bunu zaman gösterecek.  

 

Black Mirror ve yeni sezonuyla ilgili haberler için bizi takip etmeye devam edin.

 

 

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018