AQUAMAN

Justice League’de dikkatleri üzerine çeken Aquaman, Aralık’ta kendi filmiyle ile DC Sinematik Evreni’ne geri dönüyor. Jason Momoa’ın canlandırdığı Atlantis’in hükümdarı bakalım DC’nin sinemadaki makus talihini yenmesine yardımcı olacak mı?

28/06/2018

DC açısından 2018 durağan bir yıl olarak hatırlanabilir. Bunun böyle olup olmayacağını 28 Aralık’ta vizyona girecek Aquaman filmi belirleyecek. Stüdyo geçen sene Wonder Woman’la büyük bir çıkış yapmış ancak yılın ikinci yarısında gösterime giren Justice League beklentileri karşılayamamıştı. Bu açıdan Aquaman filmi stüdyo açısından büyük önem taşıyor.

 

Aquaman filmini yönetmesi için stüdyonun tercihi, Conjuring/Korku Seansı serisi ve Hızlı ve Öfkeli serisinin yedinci filmini de yönetmiş olan James Wan olmuştu. Yönetmen Wan, 2015 yılında Jason Momoa ile tanıştıklarında Momoa’nın gerçek hikayesinden oldukça etkilenmiş. Aynı anda iki işte çalışan bekar bir anne tarafından büyütülen Jason Momoa’ın çocukluğu çok kolay geçmemiş. Farklı etnik kökenleri sebebiyle okulda zorbalık gören Momoa hem Hawaii hem de Iowa’da yaşadığı yıllarda kendisini iki yere de ait hissetmemiş. Yönetmen Wan bu açıdan Momoa ile canlandırdığı karakterin bir bağı olduğunu düşünmüş. Su altı yaşamıyla iletişim kurabilen ama aynı zamanda yarı insan olan Arthur Curry gibi.

 

Biraz da filmin konusundan bahsedelim. Filmde ilk olarak kayıp olan Atlantis kraliçesi Atlanna (Nicole Kidman) ve Thomas Curry (Temuera Morrinson)’ın oğulları Curry’nin Maine’in küçük bir kıyı kasabasındaki hayatına tanık olacağız. Curry kahramanlık yapmaktansa barda takılmaya tercih eden biri fakat Atlantis kraliçesi Mera’nın (Amber Heard) ziyareti kendiyle ilgili büyük bir gerçeği keşfediyor: Okyanuslar altındaki Atlantis krallığının tahtının varisi olduğunu. Ancak Curry'nin sinsi yarı-kardeşi Orm da Atlantis tahtını istemekte. Arthur Curry, kendisine kalan mirasa sahip çıkmalı, halkının başına geçmeli ve aynı zamanda Black Manta adlı düşmanı da alt etmek zorunda kalıyor.

 

28 Aralık’ta vizyona girecek filmin tam kadrosu şöyle: Jason Momoa, Amber Heard, Patrick Wilson, Willem Dafoe, Yahya Abdul-Mateen II, Temuera Morrison, Dolph Lundgren ve Nicole Kidman. İlk fragmanın 19-22 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek San Diego Comic-Con’da yayınlanması bekleniyor.

 

İlk fragman için beklemede kalın!

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018