ANT-MAN VE WASP’DAN YENİ FRAGMAN

6 Temmuz’da vizyona girecek Ant-Man ve Wasp’dan yeni bir fragman yayınlandı. Avengers: Sonsuzluk Savaşı sonrasında bizi daha eğlenceli bir Marvel filmi bekliyor. İki film arasındaki bağlantı için ise sanırız ki Temmuz ayını beklememiz gerekecek.

03/05/2018

En son Captain America: Civil War’da karşımıza çıkan Ant-Man’i nerede bırakmıştık bir hatırlayalım. Ant-Man yani Scott Lang hem baba hem de süper kahraman olmanın getirdiği sorumluluklarla uğraşıyordu. (Bu nedenle midir Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nda kendisini göremedik henüz bilmiyoruz.) Bir yandan ev yaşamıyla Ant-Man olarak sorumluluklarını dengede tutmaya çalışırken, acil bir görevle birlikte Hope Van Dyne ve Dr. Hank Pym ile karşı karşıya kalıyor. Bu zorlu görev Janet Van Dyne’ı (Michelle Pfeiffer) yani Hope’un annesi ve Dr.Hank’ın eşini Quantum Realm adlı yalnızca büyülü enerji ile ulaşılabilen alternatif bir boyuttan kurtarmak. Scott bir kez daha kostümünü giymek ve geçmişin sırlarını ortaya çıkarmak için Wasp ile omuz omuz savaşmak zorunda kalıyor.

 

Tüm zamanların en iyi açılış gişesini yapan Avengers: Sonsuzluk Savaşı sonrasındaki ilk Marvel filmi olacak Ant-Man ve Wasp ile Sonsuzluk Savaşı’nın karanlık dünyasından çıkıp eğlenceli Marvel dünyasına geri dönüyoruz. Bu açıdan film Thor: Ragnarok ve Guardians of the Galaxy serisine yakın duruyor. Filmin en önemli özelliği ise ilk kez bir kadın süper kahramanın (ki kendisi Wasp olur) bir Marvel filminde bu kadar öne çıkması. Süper kahraman filmlerinde Wonder Woman’la başlayan bu akım Wasp ve sonrasında Captain Marvel ile devam edecek. Wasp’ı canlandıran ve Lost dizisindeki Kate olarak tanıdığımız güzel yıldız Evangeline Lilly bu durumun ister istemez üzerinde bir baskı oluşturduğunu söylemiş. Bir dergiye verdiği röportajda tüm Marvel severlerin beklentilerini en iyi derecede karşılamak istediğini belirtiyor ki bu konuda kendisine güvenimiz tam.

 

Şimdi biraz da filmdeki kötü karakterden yani Ghost’dan bahsedelim. Ürkünç görünümlü Ghost’un amacı diğer bildiğimiz kötüler gibi dünyayı ele geçirmek değil, bir anarşi ortamına sebebiyet vermek. Stark Industries gibi büyük şirketlerin bilgilerini çalması için kiralanan üst düzey bir hacker ve paralı asker. En önemli gücü bilgisayarların içine girmesi ve interneti kontrol altında tutması. Hayalet zırhı sayesinde görünmezlik ve katı cisimlerin içerisiden geçebilme özelliği var. Filmde Ghost, Pym Tech’ten çaldığı donanımla sadece Ant-Man ve Wasp’ın girebildiği Quantum Realm adlı boyuta dahil olabiliyor.

 

İlk filmi yöneten Peyton Reed'in yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu filmin kadrosunda Paul Rudd ve Evangeline Lilly dışında Michael Pena, Michelle Pfeiffer, Laurence Fishburne ve Michael Douglas gibi isimler de var.

 

Yeni yayınlanan fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018