AMAZON’UN YENİ PROJELERİ

Online TV platformları arasındaki rekabet gittikçe kızışıyor. 250 milyon dolarlık bir anlaşma ile Netflix ve HBO’yu geride bırakarak Yüzüklerin Efendisi’nin dizi haklarını alan Amazon’un yeni yapım anlaşmaları hız kesmiyor. Amazon şimdi de kendi platformuna özel dizi ve film yapımları için Nicole Kidman’la anlaştı.

15/06/2018

 

Geçtiğimiz Kasım ayında Amazon’un Yüzüklerin Efendisi romanının dizi haklarını 250 milyon dolar gibi devasa bir rakama alması TV dünyasında tabiri caizse bomba etkisi yaratmıştı. Bir anlamda kendi Game of Thrones’unu yaratmak için düğmeye basan Amazon, beş sezon sürmesi planlanan dizi için çalışmalara çoktan başlamış durumda. Ancak diziyi izleyebilmek için biraz daha beklememiz gerekecek. Stüdyonun başına yeni geçen Jennifer Salke verdiği bir röportajda dizinin çekimlerinin önümüzdeki sene başlanmasının planlandığını ve iki yıl sürecek prodüksiyon sürecinin sonrasında yayın için 2021 yılını hedeflediklerini açıkladı.

 

 

 

Tabii ki Amazon patlama yapmak için 2021 yılını beklemek istemiyor. Bunun için de hız kesmeden yeni anlaşmalar yapmaya devam ediyor. Bunlardan en yenisi de stüdyonun Oscar ve Emmy ödüllü oyuncu Nicole Kidman’la anlaşması. Ünlü oyuncunun yapım şirketi Blossom Films, Amazon ile birlikte çalışarak platforma özel film ve dizi içerikleri üretecek. En son hem yapımcılığını üstlendiği hem de başrolde oynadığı Big Little Lies ile geçtiğimiz sezon tüm ödülleri toplayan Kidman’ın Amazon projeleri de merakla bekleniyor.

Paylaş:

BENZER HABERLER

VİZYONA GİREN FİLMLER - 26 EKİM 2018

PİNOKYO

VİZYONA GİREN FİLMLER - 19 EKİM 2018